skip_main skip_menu skip_search

PCP vzduchovky

Vzduchovka AirMaks Katran X HP 5,5mm

2x

Katran se 700 mm dlouhou hlavní, která je skvělá pro precizní střelbu na dlouhé vzdálenosti, ideálně se slugy.
Více informací

Dostupnost v e-shopu: Dočasně nedostupný Dostupnost na prodejně v Hlučíně: Dočasně nedostupný

33 000 Kč

Chci info na e-mail, až bude skladem

Odesláním hlídání souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Záruka:
24 měsíců
Výrobce:
AirMaks Arms
EAN:
202120100253
Katalogový kód:
AKSKATXHP22

AirMaks Arms Další produkty výrobce

Podobné produkty

Popis produktu

Český výrobce AirMaks přichází na trh se žhavou novinkou pro rok 2021, která dostala jméno po černomořském žralokovi – Katran.

Verze HP (High Power) nabízí vyšší objem Power Plena a její hlaveň bez čoku (zahrdlení hlavně) je speciálně upravena pro střelbu slugů. Samozřejmě můžete stále střílet i klasické diabolky.

AirMaks Katran i přes svou celkovou délku 1210 mm vyniká lehkostí. Hmotnost se pohybuje lehce nad 3 kg. Lehká pažba je obráběna na CNC strojích. Stisknutím tlačítka ji lze sklopit na levou stranu. Zajištění pažby proti nechtěnému otevření je chytře vyřešeno magnetem, který ji spolehlivě drží na svém místě. Botka a lícnice jsou z odolného ABS plastu. V pažbě se také nachází prostor pro upevnění dvou zásobníků.

Nabíjení je fantastické. Klobouk dolů, tady výrobce skutečně přemýšlel. Přebíjet totiž můžete rychle, jedním prstem a bez nutnosti sundat záměrný kříž z cíle. Biatlonová páčka má krátký a až neuvěřitelně hladký chod. O tom si mnohé bullpupy mohou nechat jen zdát. Nabíjecí páku lze umístit na libovolnou stranu podle potřeby střelce. Třešničkou na dortu je ochrana proti nabití dvou diabolek do hlavně.

Hlaveň české výroby měří 700 mm (1/17,7) a je ideální pro střelbu slugy. Zakončena je účinným kalíškovým moderátorem hluku. Kdo chce mít zbraň tichou jako letní vánek, může ještě dodatečně přidat další kalíšky, nebo libovolný moderátor hluku se závitem 1/2 UNFx20.

O zásobu vzduchu se stará duralová kartuše o kapacitě 300 cm3 a maximálním provozním tlakem 300 barů. Kartuši obepíná taktické předpažbí s keymod sloty. Těžiště zbraně je díky tomu posunuto mírně dopředu. Pro montáž optiky je připravena 22mm lišta.

Zásobník pojme v ráži 5,5 mm úctyhodných 16 ran. Samozřejmostí je plně nastavitelná spoušť.

Pistolová pažbička z měkčeného plastu odpovídá standardu AR15 a zaručuje pohodlný úchop. Manuální pojistka se nachází na levé straně těla a lze ji ovládat i při sklopené pažbě.

Vzduchovka AirMaks Katran je dodávána v pěkném polstrovaném kufru.


Hlavní výhody

- Kvalitní a lehká konstrukce
- Vynikající nabíjení
- Sklopná pažba
- Integrovaný moderátor hluku
- Ochrana proti nabití dvou diabolek

Obsah balení

  • AirMaks Katran 5,5mm
  • Quickfill s hadicí
  • 1x zásobník
  • Kufr

Parametry

Výrobce:
AirMaks Arms
Střelivo:
Diabolky
Ráže: ?
5,5 mm / .22
Úsťová rychlost: ?
390 m/s
Energie: ?
80 J
Počet výstřelů: ?
45
Pracovní tlak: ?
300 bar
Hmotnost:
3100 g
Celková délka:
1210 mm
Délka hlavně:
700 mm
Montážní lišta:
Ano
Má zásobník:
Ano
Kapacita zásobníku:
16
Materiál pažby:
Kov
Mířidla:
Ne
Pohon:
PCP
Regulátor tlaku:
Ano
Režim střelby:
Přebíjení
Záruka:
24 měsíců

Recenze zákazníků

5 / 5

2× hodnoceno

Přidat hodnocení

Robert Frischer

Registrovaný uživatel, 15.01.2023

Pos hlédnutí pár videí od Alexxuse jsme měl v podstatě svázané ruce a pušku musel koupit. Výborná přesnost, puška je lehká, kartuši plním kompresorem. Na 250 bar dám bez problémů dva zásobníčky. Co mě dostalo je zvuk při střelbě lehkou municí JSB Exact Jumbo. To prásknutí se nese daleko a u pušky vzbuzuje respekt, protože držíte opravdu silnou vzduchovku. Zklamal mě jen návod, ten v podstatě není. Potřeboval jsem po pár dnech dotáhnout uvolněnou pažbu, popř. zjistit jak nastavit (regulovat) výkon zbraně. Vrcholem mé mechanické zručnosti je sada tří imbusových klíčů, kdy dva mají stejný rozměr… Takže vše dohledat :) Ale asi se stavím na prodejnu pro pár rad. Díky za pušku i recenze!

  • Výborná konstrukce
  • Výkon
  • Zvuk při střelbě "lehkou" municí
  • Přenosný kufr
  • Manuál v podstatě není

Užitečné hodnocení? Ne (0)

Peter Migala

Registrovaný uživatel, z balistas.sk 12.12.2022

Strojový překlad z jiného jazyka

Vysoce kvalitní PCP vhodný pro střelbu na delší vzdálenosti.

Užitečné hodnocení? Ne (0)

Zobrazit všechny recenze

Dotazy k produktu (8)

Z
Zbyněk Selecký, 21.05.2022
Dobrý den, asi otřepaný dotaz, ale i tak se zeptám, kdy prosím Vás asi očekáváte naskladnění této zbraně a ještě jeden dotaz, jaký bipod se hodí pro tuto zbraň? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Selecký
M
Michal , 22.05.2022
Dobrý den, další naskladnění očekáváme cca do měsíce. Bipod je vhodný prakticky jakýkoliv s uchycením na 22mm picatinny adaptér, který je nutné dokoupit samostatně: https://www.balistas.cz/adapter-airmaks-keymod-picatinny-rail/
T
Tomáš, 15.04.2022
Dobrý den, prosím kdy bude možné si u vás tuto vzduchovku koupit? Děkuji
M
Michal , 15.04.2022
Dobrý den, další naskladnění očekáváme v následujících týdnech, přesnější datum ještě neznáme.
J
Jiří Dvořáček, 01.03.2022
Dobrý den. Kdy bude naskladnění této vzduchovky?
L
Lukáš Hajný, 01.03.2022
Dobrý den, datum naskladnění v tuto chvíli bohužel neznáme.
P
Petr Němec, 07.07.2021
rád bych se zeptal, kdy bude vzduchovka znovu dostupná
M
Michal , 08.07.2021
Dobrý den, další naskladnění očekáváme do 2-4 týdnů.

S produktem poradíme

Položte svůj dotaz

Doporučené články

Jak zvolit vhodné střelivo do vzduchovky

Jako vzduchovkové střelivo vám primárně poslouží diabolky, olověné nebo ocelové BB broky. Každé z nich má své specifické uplatnění. V následujících řádcích si o střelivu řekneme více. Čtěte.

Jan Kaleta,

Jak plnit PCP vzduchovky

V tomto článku se podíváme na to, jak naplnit PCP vzduchovku. Pro ty, kteří nejsou na tento proces zvyklí, to může být trochu matoucí. Vše proto vysvětlíme od začátku.

David Hanusek,

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz