Příslušenství
Jestli si chcete pořádně zastřílet, nákupem vzduchovky to rozhodně nekončí. Ke spoustě modelů si můžete dokoupit puškohled nebo kolimátor a pokud vás baví rychlá taktická střelba, pak poslouží i laserový zaměřovač.
V každém případě byste měli jak vy, tak i osoby v blízkosti používat ochranné brýle. Vystřelené diabolky a ocelové broky se mohou kdykoliv odrazit jakýmkoliv směrem.
Mezi další užitečné příslušenství patří papírové terče, kovové střelnice s magnetickými nebo otočnými terči, lapače broků díky kterým nebude celý pozemek posetý použitou municí a střelecké podložky pro pohodlnou střelbu z lehu či zakleknutí. Nezapomeňte udržovat vzduchovku čistou a bez koroze a když jí pořídíte ochranné pouzdro, bude se vám snáze přenášet a jen tak se nepoškodí.
Hmotnost a rozměry vzduchovky
Při výběru dětské vzduchovky byste se měli ujistit, zda není příliš těžká aby z ní vaše ratolesti mohly střílet i ve stoje. Hmotnost samozřejmě závisí na rozměrech vzduchovky, ale i na použitých materiálech - například celokovová konstrukce je mnohem těžší než plastové tělo a totéž platí u pažby z pravého dřeva v porovnání s pažbou plastovou.
Věnujte pozornost také rozměrům vzduchovky. Běžné vzduchovky nemusí vždy vyhovovat těm nejmenším střelcům, a to zejména délkou pažby. Obecně platí, že by se při uchopení rukojeti měla botka pažby dotýkat vnitřní strany lokte.