skip_main skip_menu skip_search

Poplašňáky do plynovky

Startovací akustické náboje

Pomáháme s výběrem

Akustickým nábojům se někdy říká také startovací nebo poplašné. Nevystřelují žádný projektil ani dráždivou látku. Pro svůj hlasitý zvukový efekt se používají pro odstartování nejrůznějších závodů a soutěží, nebo výcvik psů. Zároveň slouží pro odpalování pyrotechniky.
Číst více

Máte dotaz?

Zeptejte se

Michal M

Michal Ngo Zákaznická podpora

Volejte +420 591 140 565, Po–pá, 8–16 hod.

Pište podpora@balistas.cz

Položit dotaz

Náboje do plynovky

Akustické náboje mají sice pouze zvukový efekt, ale i tak mohou na vzdálenost do 1 m ublížit. Nezapomínejte tedy na bezpečnou manipulaci. Náboje vybírejte podle typu zbraně, revolverové a pistolové náboje nelze navzájem zaměnit. Druhým důležitým parametrem je ráže. Nejpoužívanější jsou 9mm náboje, méně obvyklé jsou ráže 6 mm a 8 mm.

Využití akustických nábojů

Velmi hlasitý zvukový efekt výstřelu slouží k odstartování nejrůznějších závodů a soutěží. Často se tzv. poplašňáky využívají pro výcvik psů, ať už služebních nebo loveckých plemen. Tyto náboje lze využít ještě zábavnějším způsobem, a to k vystřelování pyrotechniky. Stačí na plynovou pistoli či revolver našroubovat patřičný nástavec.

Doporučené články

Přichází vzduchovky bez omezení výkonu

Milí střelci a střelkyně, konečně jsme se dočkali. Od 1. 2. 2022 máme v prodeji silné vzduchovky do ráže 6,35 mm bez omezené úsťové energie. Zůstávají nadále v kategorii D a omezení na 16 J je pasé.

Poznejte automatické vzduchovky na zábavnou střelbu

Když se řekne vzduchovka, většině se vybaví zlamovací Slavia. S ní příliš rychle střílet nejde. Ale věděli jste, že existují plně automatické vzduchovky, které svou kadencí mnohdy zastíní i ostrou předlohu?

Lukáš Hajný,

Montáž a nastřelení puškohledu – jak na to

Poradíme vám s výběrem montáže a dozvíte se jak nastřelit puškohled, ať už se ho chystáte připevnit na vzduchovku či kulovnici. Článek je určený hlavně pro střelce začátečníky.

Lukáš Hajný,

5 nejlepších pistolí světa

5 nejlepších pistolí na světě: Colt M1911, Glock 17, Sig Sauer P226, Smith & Wesson M&P a ČZ 75. Každou máme jako plynovku nebo vzduchovku.

Lukáš Hajný,

Jak pečovat o zbraně?

V tomto článku se dozvíte, proč zbraně čistit a jak při tom postupovat. Řekneme si také něco k čisticím a konzervačním přípravkům. Nejprve si povíme, jak čistit palné zbraně. Pak se pustíme i do čištění plynovek.

Lukáš Hajný,

Praky a foukačky na zábavu, lov, ale i sport

Mezi levné zbraně, s kterými si užijete hodně zábavy, patří i praky a foukačky. Vybrali jsme nejlepší praky a foukačky pro děti i dospělé. Čtěte víc.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz