skip_main skip_menu skip_search

Máte dotaz? Jsme tu pro vás Michal +420 591 140 565, Po–Pá, 8:00–16:00

Sbírejte věrnostní diabolky
a šetřete na nákupu

icon_in_basket 0 Prázdný
Marek Děngl

Mirka Zákaznická podpora

Váš košík je prázdný

Přidejte do něj vybrané zboží. Přemýšlíte, kde začít?

Prohlédněte si nejprodávanější kusy nebo využjite naši poradnu.

K sebeobraně

Plynové náboje

Pomáháme s výběrem

Plynové náboje vám přijdou vhod v případě sebeobrany. Toto obranné střelivo obsahuje technický pepř, který způsobuje nevolnost, slzení a pálení očí. Je dělaný tak, aby agresorovi překazil jeho nekalé úmysly, ale nepřipravil ho rovnou o život. Na výběr jsou také náboje se slzným plynem.
Číst více

Máte dotaz?

Zeptejte se

Michal M

Michal Ngo Zákaznická podpora

Volejte +420 591 140 565, Po–pá, 8–16 hod.

Pište podpora@balistas.cz

Položit dotaz

Jak fungují plynové náboje

Obranné náboje, na rozdíl od startovacích, obsahují dráždivou látku, která má za úkol zneškodnit útočníka. Obsahují například technický pepř (PV - Nonivamid), nebo slzný plyn (CS - Chlorbenzalmalondinitril). Po výstřelu je účinná látka vymetena ven z hlavně. Účinek na cíl je podobný jako u pepřového spreje, ale výstřel je navíc doprovázen hlasitým zvukovým efektem, který i sám osobě funguje jako zastrašující efekt. Dosah se pohybuje do vzdálenosti 4 metrů v závislosti na povětrnostních podmínkách. Střelec si musí hlídat protivítr, aby ho oblak plynu rovněž nezasáhl.

Druhy nábojů do plynovky

Prvním typem jsou startovací náboje a flash defence, ty mají pouze zvukový a světelný efekt. Slouží pro odstartování závodů, výcvik psů, případně vystřelování pyrotechniky. Druhým typem jsou obranné náboje, kde patří CS náboje i pepřové náboje PV a PV-S. Dva hlavní výrobci, kteří se věnují výrobě plynových nábojů, jsou Wadie, a Walther.

Doporučené články

Přichází vzduchovky bez omezení výkonu

Milí střelci a střelkyně, konečně jsme se dočkali. Od 1. 2. 2022 máme v prodeji silné vzduchovky do ráže 6,35 mm bez omezené úsťové energie. Zůstávají nadále v kategorii D a omezení na 16 J je pasé.

Montáž a nastřelení puškohledu – jak na to

Poradíme vám s výběrem montáže a dozvíte se jak nastřelit puškohled, ať už se ho chystáte připevnit na vzduchovku či kulovnici. Článek je určený hlavně pro střelce začátečníky.

Lukáš Hajný,

Poznejte automatické vzduchovky na zábavnou střelbu

Když se řekne vzduchovka, většině se vybaví zlamovací Slavia. S ní příliš rychle střílet nejde. Ale věděli jste, že existují plně automatické vzduchovky, které svou kadencí mnohdy zastíní i ostrou předlohu?

Lukáš Hajný,

5 nejlepších pistolí světa

5 nejlepších pistolí na světě: Colt M1911, Glock 17, Sig Sauer P226, Smith & Wesson M&P a ČZ 75. Každou máme jako plynovku nebo vzduchovku.

Lukáš Hajný,

Jak pečovat o zbraně?

V tomto článku se dozvíte, proč zbraně čistit a jak při tom postupovat. Řekneme si také něco k čisticím a konzervačním přípravkům. Nejprve si povíme, jak čistit palné zbraně. Pak se pustíme i do čištění plynovek.

Lukáš Hajný,

Praky a foukačky na zábavu, lov, ale i sport

Mezi levné zbraně, s kterými si užijete hodně zábavy, patří i praky a foukačky. Vybrali jsme nejlepší praky a foukačky pro děti i dospělé. Čtěte víc.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz