skip_main skip_menu skip_search

Pepřáky

Pepřové obranné spreje / Pepřáky

Pomáháme s výběrem

Pepřové spreje, lidově pepřáky, jsou vyrobené tak, aby protivníka paralyzovaly, ale přitom mu nezpůsobily trvalé následky. Útěk do bezpečí pak bude jednodušší. Účinnost je vysoká, protože obsažený kapsaicin zasahuje oči i dýchací cesty, a to až na vzdálenost 4 metry. Není důležité jaký máte obranný sprej, důležité je mít ho neustále u sebe.
Číst více

Máte dotaz?

Zeptejte se

Michal M

Michal Ngo Zákaznická podpora

Volejte +420 591 140 565, Po–pá, 8–16 hod.

Pište podpora@balistas.cz

Položit dotaz

Pepřový sprej, hovorově pepřák

Pepřový sprej je velice účinný proti lidem i zvířatům, například proti agresivním psům. Zasahuje oči i dýchací cesty – dezorientuje protivníka a způsobuje silný kašel a nevolnost. Za tímto účinkem stojí kapsaicin. Jde o látku, která se získává například z chilli papriček. Když se kapsaicin smíchá s vodou a emulgátorem, vznikne paralyzující koktejl.

V nabídce máme pepřáky s různými tryskami. Označení JET představuje střelu, která dosáhne nejdále, ale musíte se agresorovi trefit do obličeje, což není v kritické situaci zrovna jednoduché. Tryska FOG má zase nejširší záběr, a právě proto je ideálním pepřovým sprejem pro ženy, jelikož není nutné mířit.

Pepřové obranné spreje a prostředky

Kromě standardních výrobků prodáváme i speciální ochranné spreje, například slzák ve formě pistole. Velice zajímavé jsou pepřové obranné prostředky společnosti Piexon, které mají příznačný název – Guardian Angel, česky Strážný Anděl. Vynikají vysokou účinností a dostřelem. Dvě nábojky obsahují účinnou pepřovou látku OC Piexol, která po vystřelení dosahuje rychlosti 180 km/h (50 m/s). Při této rychlosti se nemusíte obávat, že by se látka otočila proti vám. Zajímavostí je, že nejsilnější pepřové spreje zastaví i medvěda.

Doporučené články

Poznejte automatické vzduchovky na zábavnou střelbu

Když se řekne vzduchovka, většině se vybaví zlamovací Slavia. S ní příliš rychle střílet nejde. Ale věděli jste, že existují plně automatické vzduchovky, které svou kadencí mnohdy zastíní i ostrou předlohu?

Lukáš Hajný,

Přežití ve městě? Člověk člověku vlkem!

S pořadatelem kurzů přežití jsme si povídali, jak zvládnout přežití ve městě, kdy je lepší evakuace, proč se vyplatí mít jídlo na cesty i doma. Čtěte více.

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz