skip_main skip_menu skip_search

Blog - Main Valiant EPIC

Nové puškohledy VALIANT EPIC

Bc. Michal Kuczaj

Představujeme novou řadu špičkových puškohledů VALIANT EPIC. Již název napovídá že se jedná o výsledek spolupráce českých výrobců Valiant a Epic Airguns. Tyto puškohledy se můžou chlubit leptaným FFP křížem, ED čočkami, Zero Stop věžičkami, variabilním přiblížením a extrémně odolnou konstrukcí plněnou dusíkem.
Blog - Valiant EPIC 1
Vzduchovka EPIC ONE a puškohled VALIANT EPIC

SÉRIE EPIC

Představujeme novou řadu špičkových puškohledů VALIANT EPIC. Již název napovídá že se jedná o výsledek spolupráce českých výrobců Valiant a Epic Airguns. Tyto puškohledy se můžou chlubit leptaným FFP křížem, ED čočkami, Zero Stop věžičkami, variabilním přiblížením a extrémně odolnou konstrukcí plněnou dusíkem.

Zásadní novinkou puškohledů EPIC je záměrný kříž umístěný v první fokální rovině, což znamená, že se jeho velikost mění v závislosti na zvoleném příblížení. Oba modely využívají podobný leptaný kříž s 6 úrovněmi červeného podsvícení, který je v kombinaci s vysokým variabilním přiblížením 5-25x vhodný pro střelbu na střední a dlouhé vzdálenosti.

Čočky jsou zhotoveny z ED skla (Extra Low Dispersion) a dodatečně potaženy antireflexní vrstvou, což ve výsledku zaručuje nepřekonatelně čistý a ostrý obraz bez efektu chromatické aberace. Konstrukce je navíc plněna dusíkem, díky čehož se při prudkých změnách teplot nemlží vnitřní optický systém.

K seřízení kříže slouží otevřené věžičky, které jsou resetovatelné (Zero Stop) a uzamykatelné (Premium Locking System - k otočení je nejdříve nutné je povysunout). Paralaxa je nastavitelná od 20 yardů do nekonečna pomocí věžičky na levé straně puškohledu. Okulár puškohledu disponuje dioptrickou korekcí -2,5/+2,5.

Modely EPIC 5-25x56 ED SF SIR FFP MOA a EPIC 5-25x56 ED SF SIR FFP MRAD se liší pouze v jednotkách korekce (MOA a MRAD) a v závislosti na tom se liší i stupnice záměrného kříže.

Valiant Themys II 10x32 Compact

Zároveň jsme doskladnili jeden z nejprodávanějších puškohledů značky Valiant, konkrétně model Themys II 10x32 SF Compact HFT MRAD, který byl navržen ve spolupráci se sportovními střelci speciálně pro střeleckou disciplínu HFT (Hunter Field Target). O tom svědčí i pevné, 10násobné zvětšení a leptaný záměrný kříž bez podsvícení, což je pro tento typ sportu ideální.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Autor článku: Bc. Michal Kuczaj

Copywriter

Již od mala mě zajímá vše co střílí, řeže, jezdí rychle a dělá hluk. Rád tvořím, ať už se jedná o grafiku, 3D tisk, origami či zahradničení. Od roku 2023 ve firmě Balistas tvořím popis produktů, fotím materiály na bannery a přidávám příspěvky na sociální sítě.

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz

Přidejte se k více než 100.000 odběratelům a získejte novinky, akce a recenze

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.