Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Blog

Balistas Life

Zajímavosti

Zajímavosti

Nejoblíbenější vzduchovky na trhu za rok 2021

Rok se chýlí ke konci a pro mnohé nastává čas bilancování. Proto jsme připravili seznam nejoblíbenějších vzduchovek roku 2021. Zjistěte, jaké vzduchové zbraně zákaznici letos nakupují.

11. 10. 2021
13 minut čtení
2

 

A) Pružinové vzduchovky

Stejně jako každý rok, tak i letos vedou levné pružinové vzduchovky. Lidé si je nejčastěji pořizují pro zábavu na zahradě nebo likvidaci drobných škůdců.

 

Pružinová vzduchovka Kral Arms N-01 S

Tento model představuje více než solidní konkurenci už ověřených pružinových zbraní našem trhu. Kral Arms N-01 S je základní vzduchovka výrobce, která toho nabízí mnohem více. Plastová pažba je v místě úchopu gravírována. Vypadá opravdu odolně. Do ruky dobře padne pravorukému i levorukému střelci.

Tělo vzduchovky má 11mm rybinu. Na vzduchovku tak můžete nasadit puškohled pro přesnější střelbu na větší vzdálenost. Díky energii 10 J bez problému dostřelíte na vzdálenost 50 metrů. Pevná mířidla jsou vybavena TRU-GLO systémem. Ten zajišťuje pohodlné míření i za zhoršených podmínek. Hledí je stranově i výškově nastavitelné. 

Cena: 2 490 Kč

 

Pružinová vzduchovka Crosman Vital Shot

Hledáte vzduchovku s atraktivním vzhledem, s níž si užijete spoustu zábavy, ale nechcete příliš utrácet? Pak nepřehlédněte Crosman Vital Shot. Je to jedna z nejlevnějších pružinovek od známého amerického výrobce. A rozhodně stojí za pozornost.  

Crosman Vital ShotZa necelé tři tisíce dostanete pěkně zpracovanou vzduchovku. Ta se pyšní spolehlivostí a nenáročností na údržbu.

I přes nízkou cenu pořád nastřílí slušně do terče vzdáleného do 40 m. Prostě ideální zbraň na sezónní rekreační střelbu na chatě či chalupě.  

Zbraň vyniká lehkou a pohodlnou syntetickou pažbou. Ta je vysoce odolná proti povětrnostním vlivům. Hodí se pro leváky i praváky. Zakončení příjemnou gumovou botkou skvěle tlumí zpětné rázy. Pokud vám nebudou stačit nastavitelná světlovodná mířidla, na 11mm rybinu lze namontovat libovolný puškohled.

Cena: 2 790 Kč 

 

Pružinová vzduchovka Hatsan Striker Edge  

Člověk by si řekl: „Jak to Turci dělají, že jsou schopni vyrobit tak levnou vzduchovku, která se může rovnat dvojnásobně dražším konkurentům?Hatsan Edge má ve své cenové kategorii bezpochyby nejlépe ergonomicky tvarovanou a odlehčenou polymerovou pažbu s lícnicí. Padne levákovi i pravákovi.

Je lehoučký a v základu má dokonce světlovodná mířidla a nastavitelnou spoušť. Určitě není od věci osadit ho puškohledem. Třeba Valiant 3-9x40 má i potřebnou montáž na 11mm rybinu. Ta posune hranici přesného dostřelu u tohoto modelu až na 50 m. Pokud si nevíte rady, jak seřídit puškohled, mrkněte do naší poradny.

Hatsan Edge

Má zbraň i jiné vlastnosti než přednosti? Zpracování je sice poněkud hrubší. Na druhou stranu se jedná o houževnatou vzduchovku, která něco vydrží.

Natahování pružiny jde ztuha, dětem je potřeba ji zlomit. To však můžeme Hatsanu směle odpustit, protože vše dohání úsťovou energií 16 J. Nečekejte, že to bude lítat jednou dírou na 50 metrů, ale jde o spolehlivého parťáka na domácí střílení. Třeba na terče v podobě kovových zvířátek.

Pružinový Hatsan Edge má ještě bratříčka se systémem Vortex. Ten využívá místo pružiny plynem natlakovaný píst. Díky tomu se podařilo eliminovat zpětné rázy a hluk, které jinak způsobovala pružina. Hatsan Edge Vortex tedy dosahuje ještě stabilnějšího výkonu.

Cena: 2 490 Kč 

 

Pružinová vzduchovka Cometa Fenix 400

Španělská Cometa si zakládá na dlouholeté rodinné tradici. Byla založena již v roce 1874, a díky tomu má bohaté zkušenosti s výrobou vzduchových zbraní. Ty jsou zúročeny v nejoblíbenějším modelu s názvem Cometa Fenix 400.

Cometa FenixTa je charakteristická kvalitní bukovou pažbou, příjemnou ergonomií a nízkou hmotností. Koupíte ji v rážích 4,5 mm a 5,5 mm.

Bonusem jsou světlovodná Tru-Glo mířidla umožňující střelbu i za zhoršených světelných podmínek. Pochvalu si zaslouží nejen celkově hezké zpracování a robustní buková pažba s oboustrannou lícnicí, ale i detaily jako nastavitelná spoušť a snadno dosažitelná automatická pojistka.

Cometa Fenix 400 si získala srdce českých a slovenských vzduchovkářů, protože představuje zajímavou alternativu k notoricky známé Slavii 631 a 634. Za cenu lehce přes 5 000 získáte krásnou a přesnou vzduchovku, se kterou se přátelům rádi pochlubíte.

Cena: 5 170 Kč  

 

Pružinová vzduchovka Artemis SPA SR1250W

Typický zástupce pružinových vzduchovek. Čínský výrobce SPA je na našem trhu už etablovaný a má kvalitní záruční i pozáruční servis. SPA SR1250W vypadá nenápadně, ale přitom schovává esa v rukávu. Za příznivou cenu totiž dostanete spolehlivou vzduchovku s pěknou bukovou pažbou. Ta je opatřena pohodlnou lícnicí, kterou ocení praváci i leváci.

SPA Artemis SR1250WDále se může pochlubit nastavitelnými světlovodnými mířidly a automatickou pojistkou. Zmíníme i drobné mínusy. Hlaveň se láme ztuha a spoušť také nevyniká hladkým chodem.

Zbraň ale české střelce přitahuje, a to díky podobnosti s legendární Slavií. Zaujala vás? Více se o dozvíte v naší recenzi. Přečtěte si recenzi vzduchovky SR1250W

Cena: 3 790 Kč 

 

Pružinová vzduchovka Gamo CFX

Gamo je světový lídr v produkci diabolek a vzduchovek. Vzduchovky Gamo u nás patří dlouhodobě k nejprodávanějším. Zmínit můžeme například Gamo CFX a královskou verzi s dřevěnou pažbouGamo CFX Royal. Dostupné jsou v rážích 4,5 a 5,5 mm. Hned na první pohled je jasně, že Gamo CFX je vzduchovka se spodním nátahem. Tato koncepce má své výhody i nevýhody.

Natahovací páka navíc má za následek nárůst hmotnosti. Na druhou stranu se tento systém odvděčí dlouhotrvající a vynikající přesností. Hlaveň je totiž pevná a bez vůlí v jejím uložení. Model CFX uspokojí oba tábory a zastánci dřevěných i plastových pažeb si přijdou na své. CFX se hodí na občasné soutěžení mezi známými. Díky vynikající přesnosti určitě nezůstanete pozadu ani v konkurenci dražších modelů.

Cena: 5 990 Kč   

 

B) CO2 vzduchovky

Stejně jako PCP zbraně – CO2 vzduchovky jsou přesné, tiché a bez zpětného rázu. Od PCP se liší v tom, že je místo vzduchu pohání oxid uhličitý, který se nachází zpravidla v CO2 bombičce. Ta má objem 12 g nebo 88 g a je jednorázová. Po vystřílení ji tedy vyhodíte.  

Pohon na CO2 umožňuje poloautomatickou i plně automatickou střelbu. Achillovou patou je závislost na teplotě, a to kvůli tepelné roztažnosti plynu. CO2 zbraně fungují až při teplotách nad 10 °C, takže si s nimi venku v zimě nezastřílíte.

 

CO2 vzduchovky Sig Sauer MPX a MCX  

V této kategorii jednoznačně vede fascinující Sig Sauer MPX a jeho dlouhá varianta Sig Sauer MCX. Věhlasná německá zbrojovka Sig Sauer vyrábí tyto své nejoblíbenější ostré modely jako vzduchové repliky. Díky dokonale věrnému zpracování jsou vhodné i pro „sušení“ – tedy nácvik střelby.

Sig Sauer MCXOba modely pohání 88g CO2 bombička, na niž vystřílíte až 350 ran. Fungují v poloautomatickém režimu, 30ranný zásobník vystřílíte rychle.

Drážkovaná hlaveň zaručuje vysokou přesnost střelby. Vyberete si ze dvou barev – černé a pískové. Zbraň zakoupíte i ve výhodném setu s kolimátorem nebo puškohledem.

Doporučujeme pořídit více pásků na diabolky. Rychlá střelba vás totiž bude skutečně bavit.  

Cena MCX s kolimátorem: 9 150 Kč

 

CO2 vzduchovka Crosman 1077

Ve vzduchovce se skrývá mnohem více, než se může na první pohled zdát. Dlouhou dobu se pohybuje na špici mezi nejprodávanějšími CO2 vzduchovkami, tedy pokud počítáme obě dostupné varianty, černou a Crosman 1077 Freestyle Grey. Prodává se dobře nejen u nás, ale například i v USA, kde se vzduchovkou začíná spousta mladých střelců.

Crosman 1077Podobnost s tamní oblíbenou malorážkou Ruger 10/22 je zjevná. Proč taková oblíbenost? Protože doslova za pár kaček dostanete neskutečnou porci zábavy.

Opravdu za tuhle cenu pořídíte leda průměrnou vzduchovou pistoli. Pohon na CO2 bombičku umožňuje poloautomatickou střelbu, takže 12ranný zásobník lze vyprázdnit pod 5 sekund.

Jednoduché ovládání, neskutečně lehká konstrukce a dobře čitelná mířidla dělají z 1077 ideální vzduchovku pro mladé střelce. Vyčíst můžeme snad jen tvrdší spoušť. U semi-auto vzduchovek je to běžné a dá se na to zvyknout. 

Cena: 3 090 Kč

 

CO2 vzduchovka Crosman A4-P Full Auto

No dobrá, tohle je trošku komerční záležitost. Crosman A4-P se svým extravagantním zjevem americké kořeny nezapře. Tahle replika osekané AR-15 je velmi dobrá na rekreační střílení na dvorku, ať už se vám její vzhled líbí nebo ne.

Poháněná je dvěma 12g CO₂ bombičkami umístěnými v kovovém zásobníku. Ten pojme celkem 25 nábojů. Ocelové broky střílí rychlostí 400 žabích skoků za vteřinu (u nás v kontinentální evropě čti 120 m/s) a s ohromnou kadencí až 1400 ran za minutu. Přepínač umožňuje volit mezi poloautomatickou a plně automatickou střelbou.

Celkový dojem a nezapomenutelný zážitek ze střelby ještě umocňuje silný systém blowback, který věrně imituje funkci závěru. Jen trošku škoda, že je celá zbraň včetně RIS lišt z plastu. Milovníci plnotučných AR-15 nemusí zoufat, pro ně dělá Crosman dospělou verzi jménem Crosman DPMS a Crosman R1 Full auto.

Cena: 5 990 Kč

 

C) PCP vzduchovky

Protože k jejich pohonu slouží stlačený vzduch, označují se i jako větrovky. PCP je zkratkou Pre-charged Pneumatic. Stlačeným vzduchem se plní kartuše, která se zpravidla nachází pod hlavní. Mnozí odborníci se shodují, že právě PCP jsou nejpřesnější vzduchovky na světě. Vyznačují se nulovým zpětným rázem a vynikajícím zpracováním.

 

PCP vzduchovka Evanix Air Speed Gen2

U pécepéček začneme pěkně zostra. Druhá generace Air Speedu je totiž opravdu pecka. Není divu, že se vždy po naskladnění tohohle vybroušeného poloautomatu jen zapráší. Korejský výrobce konečně vychytal téměř všechny neduhy, které trápili první verzi. Tedy až na výjimkou tužší spouště.

Evanix Air Speed

Nový model je také daleko spolehlivější. Zamilujete si rychlopalbu bez nutnosti přebíjení, diabolky budou zasahovat terč jedna za druhou tak rychle, jak stihnete mačkat spoušť.

Zásobník vyprázdníte v mžiku. Výrobce na to myslel a přibalil rovnou dva zásobníky.  

Polymerová thumbhole pažba zbraní sluší nejen po estetické stránce, ale je vydařená také z hlediska ergonomie. V dané cenové relaci v kategorii poloautomatických vzduchovek jednoznačně nemá konkurenci. To, jak Evanix Air Speed Gen 2 umí bleskově zasahovat cíle, uvidíte ve videu výše.

Cena: 28 900 Kč

 

PCP vzduchovka Crosman Pumpmaster

Crosman Pumpmaster 760 se stal se jednou z nejprodávanějších vzduchovek na světě. To za více než 40letou historii modelu může potvrdit už více než 16 milionů střelců. Do karet mu hraje nízká hmotnost a bezkonkurenční cena. Jak název napovídá, Pumpmaster pohání stlačený vzduch. Ten získáte pumpováním předpažbí.

Díky tomuto systému zde není žádný zpětný ráz při výstřelu. Pro výstřel stačí 3x napumpovat, hravě to zvládnou i děti. Americký výrobce potěší i něžné pohlaví, připravil totiž růžovou variantu Pumpmpasteru. Hlaveň má hladký vývrt. Můžete střílet jak olověnými diabolkami pro přesnější terčovou střelbu, tak i ocelovými broky, pokud se zrovna rozhodnete rozstřílet pár plechovek.

Diabolky je nutné nabíjet jednotlivě. Pokud se ale rozhodnete střílet s ocelovými broky, můžete využít rezervoár na 200 broků. Výrobce pušku opatřil 11mm rybinou pro puškohled. Komu se nechce trávit čas výběrem vhodného příslušenství, může sáhnout po výhodném setu. Kromě puškohledu 4x15 obsahuje také diabolky, ocelové broky, brýle a terče.

Tušíte správně. I zde je patrné soupeření amerických velikánů Daisy a Crosmanu. Crosman Pumpmaster 760 má totiž svého soupeře v podobě Daisy Powerline 880S.

Cena: 1 790 Kč 

 

PCP vzduchovka Kral Arms Rambo

Dostojí Rambo svému jménu? Za nás určitě ano, přesvědčte se sami v naší videorecenzi. Je to silná vzduchovka s taktickým designem a unikátním nabíjením připomínajícím pumpovací brokovnici. Střelba s Rambem vás bude opravdu bavit, hlavně díky svižnému přebíjení. Nejlépe se vyřádíte při střelbě na sklopné terče apod.  

Kral Arms RamboRambo má nastavitelnou pažbu s výsuvnou lícnicí a ergonomicky tvarovanou pistolovou rukojeť. Drží se opravdu báječně. Při hmotnosti 3,4 kg je i pěkně vyvážený. 

Vytknout mu lze opravdu málo. Snad jen nutnost použít dvoudílnou vysokou montáž kvůli vyčnívajícímu zásobníku.

Přestože je to jedna z nejlevnějších PCP vzduchovek, poměřit se může i s mnohem dražším kusy, minimálně co se týče přesnosti a zábavnosti. 

Cena: 11 790 Kč

 

PCP vzduchovka Hatsan Flash

Hatsan Flash

Tato levná PCP vzduchovka tureckého výrobce Hatsan je entry-level pro střelce, kteří touží po prvním PCPčku a nemohou investovat do dražších modelů. S nezbytnou PCP pumpou, puškohledem a diabolkami, tedy vším co pro začátek potřebujete, se dostanete pod 15 000 Kč.

Tedy zhruba na cenu špičkové pružinovky od Weihrauchu či Air Arms. Nenabídne sice takovou přesnost a kvalitu, ale na druhou stranu má zásobník a to se počítá. Hatsan Flash je dostupný s plastovou i dřevěnou pažbou a v rážích 4,5 a 5,5 mm, takže si vybere opravdu každý.  

Hatsan Flash: 8 490 Kč

 

Tady končí náš žebříček, který shrnuje nejlepší vzduchovky za rok 2021 z hlediska prodejnosti a oblíbenosti u zákazníků. Jestli vás článek zaujal, podívejte se i na starší verze. Najdete v nich nejlepší vzduchovky roku 2020 nebo top vzduchovky pro rok 2019

Lukáš Hajný

.

V Balistasu jsem začínal v roce 2017 od píky, ve skladu. Když se člověk snaží, všechno jde – jsem rád, že takové prostředí zde máme. Postupně jsem se tak dostal na technickou podporu e-shopu, kde mám na starost zbraně a airsoft. O těch taky pro vás píšu do poradny a na blog. Airsoftu, střelectví, ale i myslivosti se věnuju už řadu let. To, že mám práci, která je zároveň mým hobby, považuju za štěstí. Samozřejmě hned po rodině.

Doporučené produkty

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Kral Arms N-01 S 4,5 mm

Vzduchovka Kral Arms N-01 S 4,5 mm

Pevná mířidla jsou vybavena TRU-GLO systémem, který zajistí pohodlné míření i za zhoršených podmínek. Hledí je plně nastavitelné.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
2 490 Kč

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Crosman Vital Shot 4,5mm

Crosman Vital Shot 4,5mm

Lehká, vyvážená a odolná, tak se dá definovat Crosman Vital Shot. Má odolnou syntetickou pažbu vhodnou pro leváky i praváky.

Skladem > 10 ks, V pátek 21. 1. u vás
2 790 Kč

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Hatsan Edge 4,5mm

feger

Model Edge vyniká skvělým poměrem ceny a výkonu. Je lehký a skvěle vyvážený. Nabízí nastavitelnou spoušť a světlovodná mířidla.

Dočasně nedostupné
2 550 Kč
Doprava zdarma

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Cometa Fenix 400 4,5mm

Vzduchovka Cometa Fenix 400 4,5mm

Vzduchovka Cometa Fenix 400 patří mezi nejoblíbenější zbraně tohoto španělského výrobce. Důležitým prvkem je automatická pojistka.

Skladem > 50 ks, V pátek 21. 1. u vás
5 170 Kč
Doprava zdarma

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka SPA Artemis SR1250W 4,5mm

Vzduchovka SPA SR1250W 4,5mm

Tento model je také vybaven světlovodnými mířidly (TRU-GLO) systém. Díky tomuto systému můžeme střílet i za zhoršené viditelnosti.

Skladem > 10 ks, V pátek 21. 1. u vás
3 790 Kč
Doprava zdarma

Pružinové vzduchovky

Vzduchovka Gamo CF-X 5,5mm

tzjrgj

První model od španělského výrobce GAMO, který využívá k natahování spodní páku. Výhoda toho je, že hlaveň zůstává stále pevná.

Skladem > 10 ks, V pátek 21. 1. u vás
5 790 Kč
Doprava zdarma

CO2 vzduchovky

Vzduchovka Sig Sauer MCX FDE 4,5mm s kolimátorem

1

Celokovová konstrukce dodává pušce reálnou váhu. Drážkovaná hlaveň na diabolky je velice přesná a 30ranný zásobník je opravdu dostačující.

Skladem > 5 ks, V pátek 21. 1. u vás
9 150 Kč
Doprava zdarma

CO2 vzduchovky

Vzduchovka Crosman 1077 4,5mm

Vzduchovka Crosman 1077 4,5mm

Nejprodávanější model výrobce Crosman. Lehká plastová pažba, drážkovaná hlaveň a střelba se zásobníkem jsou hlavní výhody modelu.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
3 090 Kč
Doprava zdarma

CO2 vzduchovky

Vzduchovka Crosman A4-P Full Auto 4,5mm

Vzduchovka Crosman A4-P Full Auto 4,5mm

Připravte se na zábavu, kterou může poskytnout pouze automatická vzduchovka. Nezapomenutelný zážitek ze střelby ještě umocňuje blowback.

Skladem > 10 ks, V pátek 21. 1. u vás
5 990 Kč
Doprava zdarma

PCP vzduchovky

Vzduchovka Evanix Air Speed Gen. 2 5,5mm

rtheztjzu

Druhá generace oblíbené semi-auto vzduchovky je ještě rychlejší a spolehlivější než dřív. Výrobce jednoduše vychytal mouchy.

Skladem > 5 ks, V pátek 21. 1. u vás
28 900 Kč
Sleva 11%

PCP vzduchovky

Vzduchovka Crosman Pumpmaster 760 4,5mm

Crosman

Pumpmaster se stal nejprodávanější vzduchovkou na světe. Prodalo se již více než 15 milionů kusů.

Dočasně nedostupné
1 790 Kč 1 590 Kč
Doprava zdarma

PCP vzduchovky

Vzduchovka Kral Arms Rambo S 5,5mm

1

Tato originální větrovka od tureckého výrobce Kral Arms je unikátní hlavně svým systémem nabíjení, který připomíná pumpovací brokovnice.

Skladem > 5 ks, V pátek 21. 1. u vás
11 790 Kč
Doprava zdarma

PCP vzduchovky

Vzduchovka Hatsan Flash 5,5mm

Hatsan Flash 5,5mm

Odolná polymerová pažba zaručuje skvělou ergonomii a dodává zbrani jedinečný vzhled. Přebíjení je řešeno bočním pákovým mechanismem.

Skladem > 5 ks, V pátek 21. 1. u vás
8 490 Kč

Čištění

Čištění Venox Expert Set 4,5mm + 5,5mm

rgwthgqedfacvb

Kvalitní čistící sada pro vzduchovky a malorážky v rážích 4,5 mm a 5,5 mm. Vše potřebné pro důkladné vyčištění zbraně v praktickém pouzdře.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
390 Kč

Střelnice pro vzduchové zbraně

Střelnice Venox čtyři prasata magnetická

strelnice-venox-ctyri-prasata-magneticka

Střelnice vhodná pro vzduchovky do 16 J. Po zasažení 4 prasat je můžete narovnat zásahem do středového terčíku.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
1 290 Kč

Terče pro vzduchovky

Terče vzduchovkové Venox 100ks

1

Vzduchovkové terče klasických rozměrů. Vyrobeny z kvalitního materiálu, který se netrhá.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
59 Kč

Puškohledy s variabilním zvětšením

Puškohled Valiant Lynx 3-9x40 AOSIR Mil-Dot

Valiant Lynx 3-9x40

Díky mnoha inovativním konstrukčním prvkům se o 30 % zvětšilo zorné pole. Zvýšila se ostrost obrazu a podání barev je ještě věrnější.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
2 490 Kč

Diabolky 4,5 mm

Diabolo Gamo Pro Magnum Penetration 4,5mm 500ks

1

Hlavička diabolek je pulkulatá ve tvaru špičky. Vhodné pro rekreační střelbu.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
125 Kč

Střelnice pro vzduchové zbraně

Střelnice Venox Spinner

Střelnice Venox Spinner

Otočná střelnice vhodná pro dlouhé vzduchovky i vzduchové pistole. Vhodná pro sportovní, tréninkovou i rekreační střelbu.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
389 Kč

Diabolky 4,5 mm

Diabolo JSB Exact RS 4,52mm 500ks

Diabolo JSB Exact RS 4,52mm 500ks

Nejrychlejší řada diabolek od firmy JSB. Diabolo RS ideálni pro terčovou střelbu s vysokou úsťovou rychlosti až 255 m/s.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
299 Kč

Lapače broků a diabolek

Lapač broků Venox 2v1

3Lapač broků Venox 2v1

Možnost použití jako lapač broků nebo střelnici. Vhodný pro vzduchovky do 16J. Vždy je třeba vzít v úvahu vzdálenost terče a sílu vzduchovky.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
549 Kč

Komentáře (2)

Vložit komentář

Větrovka

Frantisek Votoupal, 11. 12. 2021

Jak a čím se plní zásobník vzduchu u tzv. větrovek? Je k tomu potřeba nějaké pumpy, kompresoru, nebo speciální bomby se speciálním plynem, tím by se ovšem prodražil provoz zbraně i její pořizovací náklady. Děkuji za odpověď. František

Lukáš Hajný, 13. 12. 2021
.

Dobrý den, jak plnit PCP vzduchovky se dozvíte v článku. https://www.balistas.cz/poradna/jak-plnit-pcp-vzduchovky/

Nejlepší vzduchové pušky roku 21

, 20. 11. 2021

Proč nedavate k puskam fotku s vlastními nástřely aby každý nemusel mít o presnoti vaše představy nevím co ve vašich slovech si mám představit že je přesná?? Ale třeba odchylka 5 mm na 10 metrů nebo 1 mm na 10 metrů nebo 0.5 mm na 10 metrů by byl podle mě daleko odborňejši popis a upřímně mezi nejlepší značky vzduchovek jak zní nadpis a nezmínil bych anču,valtra, fajku,bych si ani nedovolil vaší odvahu psát bych chtěl mít

Lukáš Hajný, 22. 11. 2021
.

Dobrý den, nadpis je trochu zavádějící, ale jde o nejprodávanější a nejoblíbenější vzduchovky tohoto roku. To nutně nemusí znamenat, že jsou nejlepší co se vlastností týče, ale jsou nejlepší v prodejnosti. Co se týče přesnosti, tu Vám garantují tak u kulovnice za 30 000 Kč, například že nástřelka 5 ran má soustřel sub MOA. Bohužel u vzduchovek za pár kaček se s tím nikdo neobtěžuje. My v našich videorecenzích máme alespoň snahu ukázat přesnost zbraně, ikdyž to není úplně v laboratorních podmínkách.

Napište komentář

odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Podobné články

Zajímavosti

Království za pořádný nůž. Objevte top 9+1 kusů pro každodenní využití

Návodů, jak vybrat nůž, najdete na internetu hodně. Nabídky e-shopů jsou ještě bohatší. Jenom my máme 1 124 nožů všech druhů. Jak ale vybrat ten jeden, který opravdu poslouží?

Jan Kaleta 1. 12. 2021
14 minut čtení

Zajímavosti

Nejoblíbenější vzduchové pistole a revolvery 2021

Máme tady další žebříček. Po dlouhých vzduchovkách jsme se zaměřili na krátké zbraně. Jaké vzduchové pistole a revolvery šly letos nejvíce na dračku? Koukněte na náš seznam. Ale pozor, po přečtení budete cítit nutkání doplnit svou sbírku.

Lukáš Hajný 8. 11. 2021
15 minut čtení

Zajímavosti

Poznejte automatické vzduchovky na zábavnou střelbu

Když se řekne vzduchovka, většině se vybaví zlamovací Slavia. S ní příliš rychle střílet nejde. Ale věděli jste, že existují plně automatické vzduchovky, které svou kadencí mnohdy zastíní i ostrou předlohu?

Lukáš Hajný 15. 10. 2021
9 minut čtení

Zajímavosti

Nejoblíbenější vzduchovky na trhu za rok 2021

Rok se chýlí ke konci a pro mnohé nastává čas bilancování. Proto jsme připravili seznam nejoblíbenějších vzduchovek roku 2021. Zjistěte, jaké vzduchové zbraně zákaznici letos nakupují.

Lukáš Hajný 11. 10. 2021
13 minut čtení

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Tento web je chráněn podmínkami služby Google reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů.

PRODEJNA V HLUČÍNĚ

Pokud soubory cookie přijmete, budeme pomocí nich vylepšovat a přizpůsobovat vaše prostředí a umožníme našim partnerům zobrazovat vám při návštěvách jiných webů přizpůsobené reklamy společnosti BULLET PROJECT s.r.o.. Spravovat soubory cookie a získat další informace