skip_main skip_menu skip_search

IMG_2269

Terče ke stažení zdarma – na vzduchovku, pistoli i větrovku

Lukáš Hajný

Připravili jsme pro vás čtyři různé papírové terče k vytisknutí. Každý je naprosto zdarma. Stačí vám obyčejná černobílá tiskárna, papír o velikosti A4 a za chvíli máte vlastní terč.

DOŠLY VÁM STŘELECKÉ TERČE? NEZOUFEJTE

Připravili jsme pro vás papírové terče k vytisknutí. Stačí vám k tomu pouze obyčejná černobílá tiskárna a papír o velikosti A4. Terče ke stažení jsou ve formátu PDF. Určitě si vyberete, ať už hledáte terče na vzduchovku či malorážku.

Klasický kruhový terč k tisku

Náš nejprodávanější vzduchovkový terč si nyní můžete vytisknout i v pohodlí domova. Je skvělý na tréninkovou střelbu a soutěže. Dají se z něj dobře odečítat body, zejména pokud použijete diabolky s plochou hlavičkou, které do terče vystřihnou krásnou dírku.

terc kruhovy klasicky

Kliknutím na PDF ikonu terč rovnou uložíte do PC nebo se vás prohlížeč zeptá, zda chcete soubor stáhnout. Pokud máte v prohlížeči PDF plug-in, terč se zobrazí v novém okně. Z něj jej můžete rovnou tisknout. Záleží na vlastnostech vašeho PC či prohlížeče.

Jestli terč nechcete tisknout, můžete si ho pořídit už hotový. Oblíbený terč pro vzduchovky je na tvrdém papíru. Zásahy jsou dobře odečitatelné.

pdf_ikona

Vzduchovkové terče ke stažení

Rozšířené terče podobné těm, které se používají při disciplíně Benchrest. Jsou ideální pro nácvik precizní střelby z malorážky či větrovky. Můžete je využít k testování různých druhů střeliva. Samozřejmostí jsou i kolonky na poznámky, skóre, datum a další.

terc na vetrovku a pistoli
terc vetrovka 45 45

Postup je stejný jako u klasického kruhového terče. Klikněte na PDF soubor a terč uložte či zobrazte. Následně jej můžete vytisknout. Terče 45x45 mm reprezentuje ikona vlevo, terče 35x35 mm vpravo.

pdf_ikona                                                                                          pdf_ikona

                                                                                                       

Terč s obrysem postavy obvykle slouží k nácviku obranné střelby. Velký kruh ve středu těla a menší kruh v oblasti hlavy zlehčují vyhodnocování zásahů, a to i na větší vzdálenosti.

terc_postava_rukojmi

Klikněte na PDF soubor. Terč se vám buď otevře v prohlížeči nebo uloží do PC. Pak můžete tisknout. 

pdf_ikona

Jak terče vytisknout

  1. Vyberte si požadovaný terč. (Pokud chcete tisknout všechny, níže najdete ZIP soubor. Ten stačí rozbalit. Následně uvidíte všechny soubory s terči na jednom místě.)
  2. Klikněte na příslušnou ikonu PDF. Terč se dá uložit i z každého obrázku v článku.
  3. Po rozkliknutí se vám buď terč rovnou uloží nebo se vás prohlížeč nejdřív zeptá, zda jej chcete uložit. V případě, že máte PDF plugin, terč se vám otevře v novém internetovém okně a můžete jej rovnou tisknout. Nemusíte tedy nic ukládat.
  4. Na tiskárně stačí, když zvolíte klasický A4 tisk. Všechny ostatní parametry jsou už připravené.
  5. Gramáž papíru používejte aspoň 160 g/m². U nižší gramáže může dojít k potrhání

Nastřelovací terče – bonus na závěr

Navíc jsme si pro vás připravili tzv. rektifikační terče, které značně usnadní nastřelení optiky. Praktický nastřelovací terč vytiskněte ve formátu A4 v původním rozlišení, aby zůstaly zachovány jeho rozměry. Mřížka má rozměr 10 x 10 mm. Díky tomu lépe odhadnete, kolik kliknutí na komíncích puškohledu je ještě potřeba.

nastrelovaci terc rektifikacni

pdf_ikona

A pokud byste chtěli už hotové terče nebo úplně jiný druh, určitě si prohlédněte celou nabídku terčů a střelnic. Žhavou novinkou jsou například reflexní terče, na nichž snadno uvidíte zásahy i na velkou vzdálenost.

Střelbě zdar!

 

Doporučujeme:

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Autor článku: Lukáš Hajný

Expert na zbraně a myslivost, ex Balistas

Specialista na zbraně a myslivost. Řešil technické dotazy zákazníků, natáčel videorecenze, psal do poradny a blogu. V Balistas pracoval v letech 2017–2022.

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz

Přidejte se k více než 100.000 odběratelům a získejte novinky, akce a recenze

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.