Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Balistas radí

Poradna

Airsoft

Jak na výběr airsoft baterie a nabíječky?

23. 9. 2019
20 minut čtení
10
Odpověděl: Lukáš Hajný

Odpověď

Vyvarujte se používání nekvalitních baterií a nabíječek

Ke spoustě zbraní dostanete v balení rovnou baterii a nabíječku. Co se zdá jako výhodná koupě, je spíše jen marketingový tah. Tyto komponenty jsou v naprosté většině případů nekvalitní a slouží pouze pro vyzkoušení zbraně. Také se na ně nevztahuje záruka a není možné je reklamovat. Pokud to myslíte s airsoftem opravdu vážně, důrazně doporučujeme zakoupit kvalitní baterii a nabíječku.

Jak správně vybrat nabíječku a baterii pro airsoft

 

Podle čeho vybírat airsoft akumulátor?

Velikost a tvar baterie

Vybíráme tak, aby se baterie vešla do zbraně na určené místo, například do pažby nebo předpažbí. Samozřejmě existuje možnost vložit baterii do externí kapsy či pouzdra, ale ne vždy je to praktickým a esteticky vhodným řešením. V dnešní době existuje mnoho typů a tvarů baterií, takže určitě najdete tu správnou.

 

Výkon zbraně

Pokud máme zbraň v základu, pak je příliš silná baterie spíše na škodu. Dochází k vyššímu opotřebení vnitřních dílů a zbraň trpí. Nejvhodnějším řešením jsou tedy NiMH akumulátory o napětí 8,4 V nebo 9,6 V.

Pro upgradované zbraně se silnou pružinou je kvalitní a výkonný akumulátor nutností. Zde je vhodné zvolit např. Li-Pol akumulátor s vysokou kapacitou. Rozdíl oproti klasickým NiMH a NiCD článkům poznáte v okamžitém zvýšení kadence. 

 

Konektor

Nezapomeňte se podívat, jaký konektor máte na své zbrani. Například velký a malý konektor jsou si velmi podobné a snadno se můžete při nákupu splést. Pokročilejší hráči často využívají Dean-T konektory, které disponují řadou výhod, jako nezaměnitelná polarita a vysoká odolnost vůči vysokým teplotám i opotřebení.

 

Baterie pro airsoft a jejich typy

Nejčastěji se v airsoftu používají:

1. NiCD akumulátor

Dnes už je technologie NiCD překonaná a používají se jen zřídka. Jsou velké a těžké. Trpí paměťovým efektem a samovybíjením. Pro nabíjení je nejlepší je zcela vybít a následně plně nabít.

Na druhou stranu jsou „blbuvzdorné“ a levné. Příkladem toho je legendární a nesmrtelné Sanyo.

BATERIE SANYO LP 9,6V / 1700MAH >>  

 

2. NiMH akumulátor

Mají vysokou kapacitu, malý vnitřní odpor a jsou mechanicky odolné. Jsou nenáročné na péči a dokáže je obsluhovat i úplný začátečník. Prakticky netrpí paměťovým efektem. Z důvodu vysokého samovybíjení je lepší je před každou akcí nabít.

Nejsou vhodné pro silné pružiny. NiMH a NiCD baterie skladujte vždy nabité, při hlubokém vybití článků může dojít k jejich zničení.

AIRSOFT BATERIE M4C 9,6V/1600 MAH CYBG >>

 

3. Li-Pol akumulátor

Lipol airsoft baterieLevné, malé a lehké. Obrovskou výhodou je jejich 100% využitelná kapacita a utáhnou i silně upgradované sestavy. Samovybíjení je Li-pol baterií zanedbatelné. Jsou však náročné na péči a náchylné k poškození ať už mechanickému, tak vlivem přebíjení či podbíjení.

Z toho důvodu nejsou vhodné pro začátečníky. Vzhledem k jejich výkonu může dojít k většímu opotřebení vnitřních dílů zbraně.

AIRSOFT BATERIE LI-POL 11,1V 2200MAH 30C >>

 

 

Nabíječky na airsoft

Nabíječka na airsoft

Bohužel ani základní nabíječky dodávané v balení k čínským zbraním nejsou vhodné pro nabíjení značkových baterií, proto je rozhodně k tomuto účelu nepoužívejte. Snadno by mohlo dojít k nevratnému poškození baterie. Vždy používejte pouze nabíječku určenou pro daný typ baterie.

Kvalitní nabíječka zajistí dlouhou životnost vaší baterie a bezproblémový provoz. Ty základní se totiž po dokončení nabíjení samy nevypnou a je potřeba je hlídat. Ideální jsou inteligentní nabíječky, které se po dokončení nabíjecího procesu samy vypnou a disponují i spoustu dalších užitečných funkcí.

Skvělým příkladem je tato multifunkční nabíječka od firmy ASG, která dokáže nabíjet většinu běžně dostupných typů baterií, včetně nejčastěji používaných NiMH a Li-Pol.

DIGITÁLNÍ MULTIFUNKČNÍ AIRSOFT NABÍJEČKA ASG >>

 

Jestli máte k nabíjení airsoft zbraní dotaz, napište mi níže do formuláře. Rád odpovím. Pokud ne, možná by vás zaujal návod, jak vhodně vybrat sekundární zbraň

Lukáš Hajný

.

V Balistasu jsem začínal v roce 2017 od píky, ve skladu. Když se člověk snaží, všechno jde – jsem rád, že takové prostředí zde máme. Postupně jsem se tak dostal na technickou podporu e-shopu, kde mám na starost zbraně a airsoft. O těch taky pro vás píšu do poradny a na blog. Airsoftu, střelectví, ale i myslivosti se věnuju už řadu let. To, že mám práci, která je zároveň mým hobby, považuju za štěstí. Samozřejmě hned po rodině.

Komentáře (10)

Vložit komentář

Nabíječka

Tomáš, 14. 1. 2022

Dobrý den mohl by jsem se zeptat jaká je kvalitní nabíječka k airsoft zbrani AEP CM.127S MOSFET EDITION? Ale zase aby nebyla moc drahá

Lukáš Hajný, 18. 1. 2022
.

Dobrý den, pro tento model bohužel nemáme vhodnou nabíječku.

Použití nimh

Petr M., 6. 1. 2022

Dobrý den, mám pár dotazů: když skladuju nimh nabitou cca z půlky, mohu ji potom hned použít, nebo ji nejprve nabít. Pak jak je to stím když mám novou baterii,, že se má párkrát vybít a nabít aby dostala svoji plnou funkčnost a kapacitu, a jestli ji mohu skladovat plně nabitou, jestli jí to nevadí. Děkuji

Lukáš Hajný, 7. 1. 2022
.

Dobrý den, ano, občas je dobré baterii vybít a plně nabít. Nelámejte si s používáním NiMH zbytečně hlavu. Napůl nabitou baterii můžete normálně použít. Klidně ji skladujte nabitou.

Nabíječka a baterka

Filip R., 6. 6. 2021

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jakou nabíječku a baterku nejlépe přikoupit ke zbrani AIRSOFT HK G36 (WARRIOR-JG W36 RIS SD V-PAŽBA) a jakou optiku či RedDot k této zbrani. Děkuji

Lukáš Hajný, 7. 6. 2021
.

Dobrý den, baterie i nabíječka jsou součástí balení. Pokud máte zájem o lepší baterii a nabíječku: https://www.balistas.cz/baterie-asg-li-po-7-4-v-1300-mah/ a https://www.balistas.cz/asg-nabijecka-a450/

AK 47 cyma 0.22 akumlátor a nabíjačka

Karol, 29. 4. 2021

Zdravým, po pár rokoch som vytiahol pušku zo skladu a akumlátor je k.o. a nabíjačku neviem nájsť. Jedná sa o airsoft cyma AK 47 cm.022 . Nemám skúsenosti z batériami. Potrebujem novú batériu a nabíjačku. Pôvodná batéria má parametre: 7.2V AA700mAh Ni-Cd. Akú náhradu by ste mi vedel doporučiť? Ďakujem

Lukáš Hajný, 30. 4. 2021
.

Dobrý den, vhodná je například tato nabíječka a baterie: https://www.balistas.cz/asg-nabijecka-1000ma/ a https://www.balistas.cz/cybg-baterie-sp-8-4v-1600mah/

Airsoft

Pavel K., 21. 5. 2020

Dobrý den.jakou baterie by jste mi doporučil ke zbrani Airsoft Samopal Heckler&Koch G36C IDZ AEG.děkuji

Lukáš Hajný, 21. 5. 2020
.

​Dobrý den, vhodná je například: https://www.balistas.cz/cybg-baterie-sp-8-4v-1600mah/​​​

Baterie

Tomáš L., 9. 4. 2020

Dobrý den, po letech jsem oprášil svůj stařičký AK-74 od ics s kovovými koly a 120 pružinou. Baterie už ale mele z posledního, můžu se zeptat jakou byste mi doporučil baterii ze současné nabídky? Rád bych klidně výkonější, údajně se zvýší kadence. Původní je 8,4 NICD s velkým konektorem. Děkuji

Lukáš Hajný, 13. 4. 2020
.

Dobrý den, pro velký konektor máme v nabídce pouze dvě baterie:https://www.balistas.cz/baterie/konektor-velky_tamiya/ni/ Doporučuji zvážit výměnu konektoru na zbrani a pořízení Li-Pol baterie (a nabíječky), která při malých rozměrech nabízí nejlepší výkon.

Baterie

Petr R., 18. 2. 2020

Dobrý den mám dotaz ohledně nabíjení baterky nimh zda se může nabíjet i když není zcela vybita dekuji

Lukáš Hajný, 18. 2. 2020
.

Dobrý den, baterie NiMH netrpí paměťovým efektem, můžete je bez obav nabíjet bez nutnosti úplného vybití baterie. Samozřejmě doporučuji používat kvalitní nabíječku. https://www.balistas.cz/asg-nabijecka-multifunkcni/

Baterie

Petr R., 18. 2. 2020

Dobrý den mám dotaz ohledně nabíjení baterky nimh zda se může nabíjet i když není zcela vybírá dekuji

Lukáš Hajný, 18. 2. 2020
.

Dobrý den, baterii můžete bez obav nabíjet. NiMH baterie netrpí paměťovým efektem.

Výborně napsaný článek

Martin, 29. 12. 2019

Obsahuje přesně to co jsem potřeboval vědět. Srozumitelné a věcné, bez zbytečností okolo.

Lukáš Hajný, 30. 12. 2019
.

Dobrý den, děkuji, to mě moc těší. Článek jsem sepsal na základě svých zkušeností tak, aby v něm nalezli potřebné odpovědi začátečníci i pokročilí.

akumulator + nabiječka pro steyr AUG A1/A2

Martin U., 13. 12. 2019

Dobry den, na kolik vijde akumulator a nabijecka pro airsoft zbran steyr aug a1/a2 asg

Lukáš Hajný, 17. 12. 2019
.

Dobrý den, odpověď máte v emailu.

Napište komentář

odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

další dotazy z kategorie Airsoft

Výběr sekundární airsoft zbraně

28. 8. 2019
Odpověděl: Lukáš Hajný
0
Minule jsme se zaměřili na dlouhé primární zbraně, základní výbavu hráče airsoftu. Důležitou součástí výstroje je i sekundární – záložní zbraň. Zjistěte, proč ji vůbec potřebujeme a jak postupovat při výběru.

Vybíráme první airsoftovou zbraň

25. 4. 2019
Odpověděl: Lukáš Hajný
8
Rozhodli jste se začít s airsoftem a nevíte, po jaké zbrani sáhnout? Pro začátečníka může být složité se v široké nabídce airsoftových zbraní nejrůznějších typů zorientovat. Připravujeme sérii článků, které vám s výběrem pomohou. Nejprve se zaměříme na dlouhé primární zbraně, které jsou pro začátek nejvhodnější. Než začnete s výběrem, nejprve si odpovězte na několik otázek.

Máte dotaz?

Zeptejte se

Volejte

591 140 565,
PO–PÁ, 8:00–16:00

Michal Ngo ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Položit dotaz Potřebujete poradit? Zeptejte se

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Tento web je chráněn podmínkami služby Google reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů.

PRODEJNA V HLUČÍNĚ

Pokud soubory cookie přijmete, budeme pomocí nich vylepšovat a přizpůsobovat vaše prostředí a umožníme našim partnerům zobrazovat vám při návštěvách jiných webů přizpůsobené reklamy společnosti BULLET PROJECT s.r.o.. Spravovat soubory cookie a získat další informace