DOPRAVA ZDARMA nyní od 499 Kč. Zboží skladem odesíláme do 24h.

Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody
  • Poradna

Naposledy zodpovězené dotazy

Airsoft

Jak na výběr airsoft baterie a nabíječky?

Bez baterie nemůže elektrická airsoft zbraň fungovat. Jedná se o často podceňovanou součást výbavy, na níž se ale nevyplatí šetřit. Se správnou baterií peníze ušetříte a navíc se vyhnete vybití během akce či přímému zničení.

Lukáš Hajný 23. 9. 2019
20 minut čtení

Airsoft

Výběr sekundární airsoft zbraně

Minule jsme se zaměřili na dlouhé primární zbraně, základní výbavu hráče airsoftu. Důležitou součástí výstroje je i sekundární – záložní zbraň. Zjistěte, proč ji vůbec potřebujeme a jak postupovat při výběru.

Lukáš Hajný 28. 8. 2019
20 minut čtení

Zbraně

Jak pečovat o zbraně?

V tomto článku se dozvíte, proč zbraně čistit a jak při tom postupovat. Řekneme si také něco k čisticím a konzervačním přípravkům. Nejprve si povíme, jak čistit palné zbraně. Pak se pustíme i do čištění plynovek a vzduchovek.

Lukáš Hajný 20. 8. 2019
20 minut čtení

Pobyt a přežití v přírodě

Jak správně vybrat nůž?

Nákup vhodného nástroje se odvíjí od toho, na co jej využijete. U bojových nožů je důležitá průraznost. Na turistiku se hodí skladné nářadí. Při survival výpravách musí nůž prosekat i těžce přístupnou cestu. Zjednodušeně – pravý nůž je ten, který slouží vašemu účelu.

Marek Děngl 14. 6. 2019
25 minut čtení

Rybaření

Návod, jak vybrat rybářský prut

Správně zvolený prut představuje společně s navijákem alfu a omegu úspěšně fungující rybářské sestavy. Pojďme se podívat na to, co při nákupu zohlednit.

Michal 13. 6. 2019
20 minut čtení

Rybaření

Jak vybrat rybářský naviják

Nejdůležitější částí úspěšné rybářské výbavy není prut ani dobrá nálada, ale právě naviják. Dalo by se říci, že když se zlomí prut, zaseknutou rybu můžete stále vytáhnout. Pokud by nevydržel naviják, můžou vás ušetřené peníze stát vysněný úlovek. A nic nezlomí rybářovo srdce tolik, jako zoufalství při ztrátě trofejní ryby.

Michal 11. 6. 2019
15 minut čtení

Rybaření

Jak na feeder

Feeder je druh rybaření na tenké pruty s lehkými krmítky a ohebnými špičkami. Záběr poznáme pomocí ohebných špiček, které směřují do vody kolmo. Pojďme si přiblížit, jak se na feeder chytá.

Michal 7. 6. 2019
10 minut čtení

Airsoft

Vybíráme první airsoftovou zbraň

Rozhodli jste se začít s airsoftem a nevíte, po jaké zbrani sáhnout? Pro začátečníka může být složité se v široké nabídce airsoftových zbraní nejrůznějších typů zorientovat. Připravujeme sérii článků, které vám s výběrem pomohou. Nejprve se zaměříme na dlouhé primární zbraně, které jsou pro začátek nejvhodnější. Než začnete s výběrem, nejprve si odpovězte na několik otázek.

Lukáš Hajný 25. 4. 2019
20 minut čtení

Zbraně

Jak vybrat flobertku?

Před koupí si nejprv odpovězte na otázku: Na co chci flobertku používat? Pro přesnou střelbu volíme dlouhé flobert pušky, případně revolvery s delší hlavní. Zábavná střelba na terč či do plechovek – zde se nejvíce hodí klasické flobert revolvery a pistole. Pokud jste sběratel, oceníte nádherně zpracované revolvery z české firmy Alfa.

Pavel Macura 4. 3. 2019
5 minut čtení

Zbraně

Jak vybrat plynovou pistoli a náboje?

Při výběru plynovky zohledněte základní vlastnosti jako: rozměry, kapacita zásobníku, design a kvalita zpracování zbraně. Uvnitř článku zjistíte, jak tyto parametry zvolit podle svých potřeb.

Pavel Macura 1. 3. 2019
10 minut čtení
chatka

Rádi vás poznáme!

Spojujeme aktivní lidi, kteří jdou svou cestou

Před 10 lety jsme se na jednu takovou sami vydali. A díky tomu si plníme sen. Jsme první český e-shop, který propojuje střelbu, rybářství, myslivost, obranu, outdoor a hobby.

Tým Balistas

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

VÝDEJNA V HLUČÍNĚ