skip_main skip_menu skip_search

Malé rozměry, velké výsledky

Pistolové kuše

Pomáháme s výběrem

Pistolová kuše je oproti reflexní či kladkové kuši menší. I přes drobnou konstrukci však dokáže šípu udělit pořádnou sílu. Nejsilnější pistolové kuše z naší nabídky disponují napínací silou 80 lb (36 kg). Tím předčí i mnohé lovecké luky. Na krátkou vzdálenost jsou to rozhodně velmi účinné zbraně a vystřelené šípy dosahují překvapivé průbojnosti.
Číst více

Máte dotaz?

Zeptejte se

Michal M

Michal Ngo Zákaznická podpora

Volejte +420 591 140 565, Po–pá, 8–16 hod.

Pište podpora@balistas.cz

Položit dotaz

Princip fungování a využití pistolové kuše

Kuše pistolové vystřelují šípy za pomocí mechanické síly. Kromě menších rozměrů se od svých reflexních a kladkových sourozenců odlišuje také menší napínací silou, která však rozhodně není zanedbatelná. Pohybuje v rozmezí 50lb až 80lb. Pro srovnání: u kladkové nebo reflexní kuše mluvíme o síle nátahu okolo 175 lb i výše.

Pistolová kuše je na rekreační střelbu jako dělaná

Snadná obsluha, nízká pořizovací cena a spousta zábavy. Stačí dostatek šípů a vhodné dopadiště. Doporučit můžeme zejména pistolové kuše od firmy Mankung, které díky osvědčenému nabíjecímu mechanismu typu Cobra dosahují vysokého výkonu a přitom se snadno natahují.

Bezpečnost při střelbě z kuše

Rozhodně nepodceňujte bezpečnost. Vystřelené šípy letí rychlostí přesahující 50 m/s a jsou schopny na krátkou vzdálenost prostřelit i hodně tvrdou překážku. Kvalitní dopadiště je nutností. Pro kuše platí jasná a specifická pravidla: nikdy nestrkejte prsty do dráhy tětivy a nikdy nestřílejte s kuší naprázdno. Tětivu občas namažte tukem, aby dlouho vydržela.

Doporučené články

Přichází vzduchovky bez omezení výkonu

Milí střelci a střelkyně, konečně jsme se dočkali. Od 1. 2. 2022 máme v prodeji silné vzduchovky do ráže 6,35 mm bez omezené úsťové energie. Zůstávají nadále v kategorii D a omezení na 16 J je pasé.

Marek Děngl,

Montáž a nastřelení puškohledu – jak na to

Poradíme vám s výběrem montáže a dozvíte se jak nastřelit puškohled, ať už se ho chystáte připevnit na vzduchovku či kulovnici. Článek je určený hlavně pro střelce začátečníky.

Lukáš Hajný,

5 nejlepších pistolí světa

5 nejlepších pistolí na světě: Colt M1911, Glock 17, Sig Sauer P226, Smith & Wesson M&P a ČZ 75. Každou máme jako plynovku nebo vzduchovku.

Lukáš Hajný,

Jak pečovat o zbraně?

V tomto článku se dozvíte, proč zbraně čistit a jak při tom postupovat. Řekneme si také něco k čisticím a konzervačním přípravkům. Nejprve si povíme, jak čistit palné zbraně. Pak se pustíme i do čištění plynovek.

Lukáš Hajný,

Baikal MP 658K MP 658K, to je vyšší level

Baikal MP 658K je věrná replika ostré předlohy. Bylo na ni použito cca 80 % dílů ostré zbraně. Tomu koresponduje i zacházení s ní, a to včetně rozborky a sborky. Čtěte dále.

Nejprodávanější vzduchovky v roce 2018

Sestavili jsme žebříček nejprodávanějších vzduchovek roku 2018. Prohlédněte si, které dlouhé vzduchové zbraně patří podle počtu zákazníků k těm nejlepším.

Lukáš Hajný,

Poznejte automatické vzduchovky na zábavnou střelbu

Když se řekne vzduchovka, většině se vybaví zlamovací Slavia. S ní příliš rychle střílet nejde. Ale věděli jste, že existují plně automatické vzduchovky, které svou kadencí mnohdy zastíní i ostrou předlohu?

Lukáš Hajný,

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz