skip_main skip_menu skip_search

Marek Děngl

Jako majitel jsem u firmy od začátku. A jsem na ni hrdý. Podařilo se nám rozjet specializovaný e-shop se zbraněmi zbrane-vzduchovky.cz, výrobu vlastní optiky Valiant a teď i Balistas, který spojuje střelbu a aktivní styl života. Když se nevěnuju zbraním a práci, jsem s rodinou nebo si jdu zasportovat. Mou slabostí i vášní jsou auta.


Nejnovější články

Jak správně vybrat nůž?

U bojových nožů je důležitá průraznost. Na turistiku se hodí skladné nářadí. Při survival výpravách musí nůž prosekat i těžce přístupnou cestu. Zjednodušeně – pravý nůž je ten, který slouží vašemu účelu.

Marek Děngl,

Jak vybrat vzduchovku

Vzduchovka je střelná zbraň, která ke svému fungování využívá stlačený vzduch. Pokud máte víc jak 18 let, můžete si ji pořídit bez zbrojního průkazu. Čtěte dál a zjistěte, jaký kus pro sebe vybrat.

Marek Děngl,

Slavné zbraně, které uvidíte v kultovních snímcích

Dali jsme dohromady přehled, ve kterém najdete zajímavé filmové zbraně. Narazíte v něm na skutečné i vymyšlené kvéry z akčních trháků, klasických detektivek, špionážních i sci-fi snímků.

Marek Děngl,

Další autoři

David Hanusek

Social Media Manager

Ve firmě jsem si prošel snad každou pozici. Od velkoobchodu a zahraničního exportu jsem se dostal až ke tvorbě videí, přípravě fotek a natáčení videorecenzí. V tomhle jsem se opravdu našel. Těší mě, že pod mou taktovkou sleduje YouTube kanál Balistas čím dál více lidí. Když nejsem v práci, snažím se být co nejvíc s rodinou. Nejlíp na výletech nebo na horách. Taky rád fotím.

Lukáš Hajný

Expert na zbraně a myslivost, ex Balistas

Specialista na zbraně a myslivost. Řešil technické dotazy zákazníků, natáčel videorecenze, psal do poradny a blogu. V Balistas pracoval v letech 2017–2022.

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz