skip_main skip_menu skip_search

Nejlepsi_pistole

5 nejlepších pistolí světa

Lukáš Hajný

Zbrojní specialista Kyle Kizokami vybral pro web National Interest 5 nejlepších pistolí světa. My vám nabízíme každou z nich jako 100% repliku v podobě vzduchové nebo plynové pistole. Ty pořídíte bez zbrojního průkazu. Pojďme si je představit.

1. COLT M1911A1

Jeden z nejstarších modelů vojenských pistolí provázel vojáky americké armády od roku 1911, jak vyplývá z názvu. Byl použit v 1. světové válce, Vietnamu, Iráku i Afghánistánu. Bytelně zpracovaný Colt M1911A1 s váhou 1006 gramů disponuje zásobníkem na 8 ran ráže .45. V roce 2012 si jej speciální jednotky americké námořní pěchoty vybraly za služební zbraň. U nás dostupný jako CO2 pistole na ocelové broky.

Vzduchová pistole Umarex Colt Special Combat Classic 4,5mm

2. Glock 17

Glock 17 je zřejmě nejznámější pistolí všech dob. Lze jej charakterizovat čtyřmi slovy: jednoduchý, účinný, přesný a smrtící. Byl vyroben na zakázku rakouské armády. Během testování se na 10 000 vystřelených nábojů pistole zasekla pouze jednou. Zásobník pojme 17 nábojů ráže 9 mm. Další předností je váha, která dosahuje pouhých 595 gramů bez zásobníku. Glock nahradil výše zmíněný Colt u speciálních jednotek Delta a jiných mariňáků USA. Tuto pistoli rovněž naleznete v sekci CO2 pistolí.

plynova pistole bruni gap nikl cal 9mm

3. SIG SAUER P226

Tento Sig byl speciálně vyvíjen dle požadavků americké armády – měl nahradit M1911. I když kontrakt nakonec zanikl, P226 se dostala do výzbroje legendárních jednotek SEALs. Pistolemi se nechala vyzbrojit i polská speciální jednotka GROM a speciální jednotka francouzských četníků. Předností je, že na pistoli můžete namontovat mnoho doplňků a upravit si ji tak podle svých požadavků. Prodáváme 100 % věrnou repliku poháněnou CO2 bombičkou na diabolky.

vzduchova-pistole-sig-sauer-p226-cerna-4-5mm

4. Smith & Wesson M&P

Stále populární pistole, která se na trhu objevuje od roku 2005. Je dodávána s vyměnitelnou střenkou, proto může být upravena tak, aby sedla do ruky každému střelci. Polymerový rám je vyztužený nerezovou ocelí. Zásobník pojme 17 nábojů ráže 9 mm. M&P – Military and Police – jak název naznačuje, pistole byla vyvinuta speciálně pro armádu a policii. Kromě americké DEA ji používá také korejská a belgická policie. My vám přinášíme repliku v provedení na ocelové BB broky se zásobnikem na 19 ran. Kovový závěr dodává autentičnost.

Vzduchova-pistole-Umarex-Smith-Wesson-M-P40-4-5mm

5. ČZ 75

Na závěr jsme si nechali českou legendu ČZ 75 z České zbrojovky Uherský Brod (CZUB). Ta je dlouhodobě hodnocena jako jedna z nejlepších pistolí světa. Nadčasová konstrukce byla poprvé představena v roce 1975. Hned po Coltu M1911 jde o druhou nejkopírovanější konstrukci na světě. Zvláštností ČZ 75 je tzv. revolverová spoušť, která dovolí vystřelit bez natahování kohoutku. Do výzbroje české a slovenské armády se dostala až v roce 1989, jelikož její ráže 9mm neodpovídala standardu tehdejší Varšavské smlouvy.

Díky neustálé modernizaci je k dispozici řada doplňků a modifikací. ČZ 75 nyní používá česká a slovenská armáda i policie. Cestu k tomuto modelu si také našly policejní složky v Egyptě, Litvě a několik sborů v USA nebo Rusku. Jde o hlavní pistoli brazilské a chilské armády. Model u nás najdete v mnoha variantách CO2 pistolí.

vzduchova-pistole-asg-cz-75-p-07-dutyjpg

Pokud se poohlížíte po něčem jiném, můžeme doporučit prakticky jakoukoliv CO2 pistoli, zejména ty s reálnou rozborkou. No a jestli jste spíše fandou klasických revolverů, těch máme také spoustu.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Autor článku: Lukáš Hajný

Expert na zbraně a myslivost, ex Balistas

Specialista na zbraně a myslivost. Řešil technické dotazy zákazníků, natáčel videorecenze, psal do poradny a blogu. V Balistas pracoval v letech 2017–2022.

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz

Přidejte se k více než 100.000 odběratelům a získejte novinky, akce a recenze

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.