Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Rybářské stojany a vidličky

Všeobecně můžeme říci, že vidlička je přenosnější a skladnější. Stojan je zase větší univerzál, můžete ho použít kdykoli. Některé rybářské techniky vyžadují neustálou kontrolu nástrahy pomocí prutu. U jiných si v klidu sednete a odložíte prut nebo pruty do stojanu...číst dále

Popis kategorie
Filtrovat produkty
Cena
0 Kč
1 000 000 Kč

Máte dotaz?

Zeptejte se

Volejte

591 140 565,
PO–PÁ, 8:00–16:00

Nejprodávanější
zobrazuji 1–0 z 0

Tato kombinace filtrů střílí slepými. Bohužel, žádné takové zboží nemáme.
Upravte prosím filtry nebo napište na info@balistas.cz či zavolejte na 591 140 565.
Rádi s výběrem pomůžeme.

Máte dotaz? Zeptejte se
POKRAČOVÁNÍ POPISU KATEGORIE

Stojany a vidličky podle techniky lovení

Položená

U položené se prut ve stojanu nachází 75 % až 90 % času. Proto je dobré vybírat ty nejfunkčnější stojany a vidličky. Pamatujte, že vidličky jsou mnohem lehčí, ale zase je hůře zavrtáte do tvrdé nebo ušlapané hlíny.

Feeder

Při feederu užijete každý rodpod nebo kvalitní tripod. Ten se hodí hlavně na stojaté vody a řeky. Můžete sáhnout i po klasické vidličce nebo speciálním držáku.

Plavaná

U jedné z nejoblíbenějších technik držíte prut převážně v rukou. Odložíte jej pouze při lovu na panáka. Sice máte na udici splávek, ale zvolená nástraha je bez pohybu na dně či ve vodním sloupci. Pak se hodí stojan či sklopka – speciální vidlička.  

 

Stojany a vidličky podle konstrukce

Stojany na pruty: tripody a rodpody

Tripod tvoří základna se třema nohama, na níž je upevněná hlavní nosná tyč s hrazdami na pruty. Stabilitu tripodu vylepšíte zavěšením závaží právě na základnu. Moderní trojnožky jsou již takto vylepšené a zespodu základny mají navařené oko. Rodpod se čtyřmi nohami bývá stabilnější. Ryba vám při záběru stojan nepřevrhne, ani když máte špatně nastavenou brzdu.

Vidličky jsou oblíbené pro skladnost a lehkou váhou 

Zabírají minimální prostor a díky nízké hmotnosti se nepronesou. Rybářské vidličky mají navíc poměr jednoduchou instalaci. Do měkkého podkladu je prostě zapíchnete. Do kamenitého, dřevěného či jiného místa je instalujete s využitím redukcí vhodných na tvrdý povrch. Vidličky používají rybáři především ve feederu a UK stylu.

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

VÝDEJNA V HLUČÍNĚ