Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Balistas radí

Poradna

Zbraně

odpovědi na nejčastější dotazy

  • 9 otázek v poradně
  • 100 komentářů

Připravujeme pro vás poradnu, ve které se můžete zeptat na cokoliv. Tuto sekci garantují naší specialisté na zbraně. Chcete pomoct vybrat vzduchovku? Zjistit, podle čeho koupit flobertku? Nebo jak se o svou zbraň postarat? Zodpovíme vše, co potřebujte vědět. Pokud zde požadované téma nenajdete, zeptejte se jednoduše přes tlačítko položit dotaz. A jestli potřebujete poradit hned, rovnou nám zavolejte. Rádi pomůžeme.

Naposledy zodpovězené dotazy

Zbraně

Jak plnit PCP vzduchovky

V tomto článku se podíváme na to, jak naplnit PCP vzduchovku. Pro ty, kteří nejsou na tento proces zvyklí, to může být trochu matoucí. Vše proto vysvětlíme od začátku.

David Hanusek 2. 12. 2021
19 minut čtení

Zbraně

Jak vybrat luk

Vyberte si luk a šípy snadno a rychle. Vynecháme zbytečnou omáčku a pomůžeme s výběrem, aniž byste museli absolvovat cestu na prodejnu.

Lukáš Hajný 3. 5. 2021
12 minut čtení

Zbraně

Montáž a nastřelení puškohledu – jak na to

Poradíme vám s výběrem montáže a dozvíte se jak nastřelit puškohled, ať už se ho chystáte připevnit na vzduchovku či kulovnici. Článek je určený hlavně pro střelce začátečníky.

Lukáš Hajný 22. 6. 2020
17 minut čtení

Zbraně

Jak pečovat o zbraně?

V tomto článku se dozvíte, proč zbraně čistit a jak při tom postupovat. Řekneme si také něco k čisticím a konzervačním přípravkům. Nejprve si povíme, jak čistit palné zbraně. Pak se pustíme i do čištění plynovek a vzduchovek.

Lukáš Hajný 20. 8. 2019
20 minut čtení

Zbraně

Jak vybrat flobertku?

Před koupí si nejprv odpovězte na otázku: Na co chci flobertku používat? Pro přesnou střelbu volíme dlouhé flobert pušky, případně revolvery s delší hlavní. Zábavná střelba na terč či do plechovek – zde se nejvíce hodí klasické flobert revolvery a pistole. Pokud jste sběratel, oceníte nádherně zpracované revolvery z české firmy Alfa.

Pavel Macura 4. 3. 2019
5 minut čtení

Zbraně

Jak vybrat plynovou pistoli a náboje?

Při výběru plynovky zohledněte základní vlastnosti jako: rozměry, kapacita zásobníku, design a kvalita zpracování zbraně. Uvnitř článku zjistíte, jak tyto parametry zvolit podle svých potřeb.

Pavel Macura 1. 3. 2019
10 minut čtení

Zbraně

Jak vybrat vzduchovku?

Vzduchovku vybíráme podle toho, na co ji budeme používat. Základní využití bývá: 1. Střelba na terč 2. Zábavná střelba a střelba na terč 3. Zábavná střelba a lov drobných škůdců 4. Sportovní střelba

Marek Děngl 27. 2. 2019
15 minut čtení

Zbraně

Jak vybrat puškohled a kolimátor?

Kolimátor cíl nepřibližuje. Jeho úkolem je lepší cílení. Toho je dosaženo pomocí bodu promítaného na sklíčko kolimátoru. Oproti tomu puškohled cíl přiblíží a následně jej promítne na kříž. Pojďme se podívat, jak na svou zbraň vybrat nejvhodnější optiku. Takovou, s kterou svou střelbu posunute a třídu výš.

Jan Kaleta 15. 2. 2019
15 minut čtení

Zbraně

Jak zvolit vhodné střelivo do vzduchovky?

Jako vzduchovkové střelivo slouží diabolky, olověné nebo ocelové BB broky. První dva zmíněné typy jsou určeny pro vzduchovky s drážkovanými hlavněmi, ocelové BB broky jsou do zbraní bez drážkované hlavně.

Lukáš Hajný 15. 2. 2019
5 minut čtení
  • 1

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Tento web je chráněn podmínkami služby Google reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů.

PRODEJNA V HLUČÍNĚ

Pokud soubory cookie přijmete, budeme pomocí nich vylepšovat a přizpůsobovat vaše prostředí a umožníme našim partnerům zobrazovat vám při návštěvách jiných webů přizpůsobené reklamy společnosti BULLET PROJECT s.r.o.. Spravovat soubory cookie a získat další informace