Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Vybíráme první airsoftovou zbraň

25. 4. 2019
20 minut čtení
1
Odpověděl: Lukáš Hajný

Odpověď

Nejprve se zaměříme na volbu dlouhé primární zbraně, která představuje pro začátečníky ideální variantu. Dřív, než se pustíte do nákupu, odpovězte si na pár otázek.

Hráči airsoftu

 

Kolik jsem ochoten investovat?

Cenové rozpětí si musí stanovit každý dle svých možností, ale je vhodné vyvarovat se nejlevnějším airsoftkám z tržnice s nízkou životností. Nakonec se vám zbraň rychle pokazí a žádné peníze tím neušetříte.

 

Les a otevřené bojiště nebo CQB?

Na boj v uzavřených prostorách, tzv. CQB, Close Quarters Battle, se hodí krátké modely se skvělou ovladatelností. S nimi se nebudete nikde zasekávat, umožní vám rychlý a agresivní postup, který je u CQB klíčový. Vzhledem ke krátkým vzdálenostem je vysoký výkon zbraně spíše na škodu, navíc hrozí riziko nepříjemného zranění.

Pokud chcete hrát převážně v lese a na otevřených prostranstvích, je vhodné zvolit dlouhou a přesnou zbraň s dostatečným výkonem. Důležitá je také kadence, která zvýší pravděpodobnost zásahu v zarostlém prostředí. Na své si zde přijdou i odstřelovači a milovníci kulometů. A právě k tomu se váže další otázka.

 

Airsoft hra

 

Sniper, tichý zabiják útočící ze stínů, nebo neohrožený kropič?

Abyste si na tuto otázku správně odpověděli, je nejlepší si airsoft alespoň jednou vyzkoušet. Požádejte třeba kamaráda, aby vás vzal na akci. Uděláte si tak objektivní obrázek. Budete chtít být spíše kropič zasypávající nepřítele umlčující palbou? V tom případě se podívejte do naší nabídky elektrických pušek, které jsou nejuniverzálnější, nebo rovnou lehkých kulometů. Chcete být airsoftový sniper, který dokáže nepozorovaně zneškodnit protivníka na dlouhou vzdálenost? Tak právě pro vás je ideální odstřelovací puška, jinými slovy sniperka.

 

Manuály, elektriky, plynovky. Které z nich jsou lepší?

Airsoftové zbraně se dělí dle pohonu na:

  • Manuální

  • Plynové

  • Elektrické

V tomto článku se nebudeme zabývat, jakým způsobem který typ funguje. Podíváme se na ně z pohledu uživatele.

 

Airsoftové zbraně z uživatelského hlediska

Manuálky jsou levné a snadno ovladatelné

Pokud nechcete nebo nemůžete ze začátku moc investovat, podívejte se na manuální pušky, ty pořídíte už okolo 1000 Kč. Jsou snadno ovladatelné a levné, najdou se mezi nimi i skutečně povedené repliky jako například československý vzor 58. Bohužel proti plynovkám a elektrikám budete v boji značně v nevýhodě.

 

Manuální pušky

MANUÁLNÍ PUŠKY >>

 

Sniperka musí být především přesná a výkonná

Jestliže vás zaujala manuální odstřelovačka, je nutné, aby její výkon a dostřel byl vyšší než u běžných elektrik a plynovek. Z toho důvodu je často nezbytné sniperky upgradovat, aby bylo možné naplno využít jejich potenciál.

SNIPERKY >>

 

Brokovnice se hodí hlavně na CQB

Zcela odlišně je třeba nahlížet na airsoftové brokovnice. Jsou totiž skvělými nástroji pro čistění uzavřených prostor, často dokáží vystřelit až 3 kuličky najednou. Ale na otevřeném prostranství zaostávají se svým dostřelem a přesností.

 

Brokovnice

BROKOVNICE >>

 

Plynovky nabízí nejreálnější zážitek

Další kategorií jsou dlouhé plynové pušky a samopaly, které jsou velmi realistické a mají velký dostřel. Na druhou stranu jsou náročnější na údržbu i herní styl, proto jsou vhodné spíše pro pokročilé hráče. Cena kvalitní plynovky přesahuje 7000 Kč.

 

Plynovky na airsoft

PLYNOVKY >>

 

Elektrické pušky na bojišti potkáte nejčastěji

Pro začátek tedy doporučujeme elektrickou pušku. Ty nejlevnější s plastovým tělem se dají pořídit od 2000 Kč, za celokov si ještě tisícovku připlatíte.

Elektriky

ELEKTRIKY >>

 

To je z prvního dílu vše. Další airsoft zbraně vám přiblížíme v příštím díle našeho rádce výběrem airsoftových zbraní.

Lukáš Hajný

.

V Balistasu jsem začínal v roce 2017 od píky, ve skladu. Když se člověk snaží, všechno jde – jsem rád, že takové prostředí zde máme. Postupně jsem se tak dostal na technickou podporu e-shopu, kde mám na starost zbraně a airsoft. O těch taky pro vás píšu do poradny a na blog. Airsoftu, střelectví, ale i myslivosti se věnuju už řadu let. Že mám práci, která je zároveň mým hobby, považuju za štěstí. Samozřejmě hned po rodině.

Komentáře (1)

Vložit komentář

Sa58s Warrior

Petr, 28. 8. 2019

Dobrý den, mám dva dotazy k sa 58s má tato zbraň kovový natahovací závěr, je sklopná pažba kovová včetně jeho pantu děkuji P

Lukáš Hajný, 28. 8. 2019
.

Dobrý den, pažba včetně její pojistky je vyrobena z kovu. Závěr je plastový.

Napište komentář

odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

další dotazy z kategorie Airsoft

Výběr sekundární airsoft zbraně

28. 8. 2019
Odpověděl: Lukáš Hajný
0
Minule jsme se zaměřili na dlouhé primární zbraně, základní výbavu hráče airsoftu. Důležitou součástí výstroje je i sekundární – záložní zbraň. Zjistěte, proč ji vůbec potřebujeme a jak postupovat při výběru.

Máte dotaz?

Zeptejte se

Volejte

591 140 565,
PO–PÁ, 8:00–16:00

Michal Ngo ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Položit dotaz Potřebujete poradit? Zeptejte se

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

PRODEJNA V HLUČÍNĚ