Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Jak vybrat plynovou pistoli a náboje?

1. 3. 2019
10 minut čtení
0
Odpověděl: Pavel Macura

Odpověď

Plynovky řadíme do expanzních zbraní. Tento typ se od klasických palných zbraní liší svou konstrukcí, která znemožňuje použití běžné ostré munice. Plynové pistole vystřelují pouze oblak dráždivého plynu. Pojďme se podívat, podle čeho vybírat.

 

 

Do standardních plynovek jsou určené:

1. Plynové náboje

2. Startovací náboje, známé také jako akustické

Startovací náboje slouží pro akustickou signalizaci i odpalování světlic. Pro odpálení musíte na hlaveň přišroubovat speciální nástavec, do kterého světlice následně vkládáte. Na trhu dostanete klasické světelné světlice i světlice akustické neboli šrapnely. U světlic je dobré se podívat na technické parametry a doporučení výrobce. Na balení uvádí ráži, pro níž jsou světlice vhodné.

Akustické startovací náboje

PROHLÉDNĚTE SI AKUSTICKÉ NÁBOJE >>

 

Podle čeho vybírat plynové a akustické náboje

Při výběru plynových či akustických nábojů se díváme jak na barvu označující substanci obsáhlou v nábojnici, tak na ráži. Také si zkontrolujte, zda je náboj určený pro plynový revolver, nebo pistoli. Aktuálně seženete tři základní ráže – 6 mm, 8 mm a 9 mm. Nejrozšířenější a nejpoužívanější je ráže 9 mm. A to proto, že náboje 9 mm obsahují více dráždící substance. Jsou tedy účinnější, v případě akustických nábojů hlučnější.

Německá Wadie je v současnosti nejznámější firmou, která vyvíjí a vyrábí plynové a akustické náboje. Sídí v bavorském městečku Bischofsheimu a výrobě obranných prostředků se věnuje už několik generací. Podnik se specializuje na náboje s dráždivým plynem, výstražné náboje a obranné spreje. Díky letitým zkušenostem a výborné kvalitě platí Wadie za špičku v oboru. Vyzkoušejte i vy nejlepší pepřové a nervové náboje na trhu.

Plynové náboje

PROHLÉDNĚTE SI PLYNOVÉ NÁBOJE >>

 

Co zohlednit při nákupu plynové pistole

Níže najdete hlavní věci, na které je při výběru plynovky nutné obrátit svou pozornost.

Rozměry plynovky

Zde vítězí střední kompaktní pistole, vhodné pro každodenní nošení.

Kapacita zásobníku

V případě veliké kapacity už nemusíte dokupovat záložní zásobník.

Design a kvalita zpracování pistole

Zbraň musí působit věrohodně. Úprava povrchu a materiál musí splňovat dané normy.

Plynové pistole

PROHLÉDNĚTE SI PLYNOVÉ PISTOLE >>

 

Další důležitá kritéria

Zde patří také značka a materiál, z něhož je plynovka vyrobena. Pistole musí dobře sedět v dlani, plastové střenky nemůžou v ruce klouzat. Zohlednit výrobce a jeho zkušenosti s výrobou plynových zbraní je vždy dobré. V tomto segmentu to platí dvojnásob.

Mezi prověřené výrobce se řadí německý Walther, italské firmy Bruni a Kimar nebo turecké značky Atak Arms Zoraki a Ekol. K výrobě plynovek se standardně používají slitiny kovů, u dražších modelů to pak je ocel. Před konečným rozhodnutím doporučujeme si zbraň potěžkat, zkontrolovat povrchovou úpravu a zkusit natáhnout závěr.

Jestli si chcete nějakou plynovku vyzkoušet, navštivte naši kamennou prodejnu v Hlučíně. Dostupné máme všechny zbraně v e-shopu označené skladem. Při objednávce s doručením domů můžete využít 30denní doby na vrácení bez udání důvodu.

Pavel Macura

.

Má pozice je spojená se zbraněmi a péčí o polský trh. Pracuji tak, ať je zákazník spokojený se vším od výběru po převzetí zboží. Prostě, ať cítí, že se pro nás rozhodl správně. Jsem rád, že se nám to daří. Třeba za rok 2018 jsme díky pozitivnímu hodnocení zákazníků získali cenu Opineo.pl. (obdoba Heureka.cz). Kromě zbraní mě nejvíc baví příroda. Jakmile se naskytne volná chvíle, mizím v horách. Pokud mě nenajdete ve firmě, 100% si užívám vysokohorský trekking.

Doporučené produkty

Plynové pistole

Plynová pistole Atak Zoraki 906 černá cal.9mm

Plynová pistole Atak Zoraki 906 černá cal.9mm

Kompaktní rozměry pistole s menší kapacitou zásobníku. Replika pistole Zoraki 914. Turecký výrobce Atak Arms.

Na poptávku
1 790 Kč 1 650 Kč
Doprava zdarma

Plynové pistole

Plynová pistole Umarex Reck Goliath černá plast cal.9mm

Plynová pistole Umarex Reck Goliath černá plast cal.9mm

Kompaktní velikost pistole umožní skryté nošení. Reck Goliath od německého výrobce Umarex s poloautomatickým režimem střelby a mechanismem SA.

Nedostupný
2 450 Kč

Plynové náboje

Plynové náboje Wadie CN 9mm pistole

Plynové náboje Wadie CN 9mm pistole

Plynový náboj CN s vysokým množstvím účinné látky. Oproti CS nábojům působí i na narkomany.

Nedostupný
235 Kč

Komentáře (0)

Vložit komentář

Napište komentář

odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

další dotazy z kategorie Zbraně

Jak pečovat o zbraně?

20. 8. 2019
Odpověděl: Lukáš Hajný
1
V tomto článku se dozvíte, proč zbraně čistit a jak při tom postupovat. Řekneme si také něco k čisticím a konzervačním přípravkům. Nejprve si povíme, jak čistit palné zbraně. Pak se pustíme i do čištění plynovek a vzduchovek.

Jak vybrat flobertku?

4. 3. 2019
Odpověděl: Pavel Macura
5
Před koupí si nejprv odpovězte na otázku: Na co chci flobertku používat? Pro přesnou střelbu volíme dlouhé flobert pušky, případně revolvery s delší hlavní. Zábavná střelba na terč či do plechovek – zde se nejvíce hodí klasické flobert revolvery a pistole. Pokud jste sběratel, oceníte nádherně zpracované revolvery z české firmy Alfa.

Jak vybrat vzduchovku?

27. 2. 2019
Odpověděl: Marek Děngl
2
Vzduchovku vybíráme podle toho, na co ji budeme používat. Základní využití bývá: 1. Střelba na terč 2. Zábavná střelba a střelba na terč 3. Zábavná střelba a lov drobných škůdců 4. Sportovní střelba

Jak vybrat puškohled a kolimátor?

15. 2. 2019
Odpověděl: Jan Kaleta
1
Kolimátor cíl nepřibližuje. Jeho úkolem je lepší cílení. Toho je dosaženo pomocí bodu promítaného na sklíčko kolimátoru. Oproti tomu puškohled cíl přiblíží a následně jej promítne na kříž. Pojďme se podívat, jak na svou zbraň vybrat nejvhodnější optiku. Takovou, s kterou svou střelbu posunute a třídu výš.

Máte dotaz?

Zeptejte se

Volejte

591 140 565,
PO–PÁ, 8:00–16:00

Michal Ngo ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Položit dotaz Potřebujete poradit? Zeptejte se

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

PRODEJNA V HLUČÍNĚ