DOPRAVA ZDARMA nyní od 499 Kč. Zboží skladem odesíláme do 24h.

Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Jak vybrat flobertku?

4. 3. 2019
5 minut čtení
7
Odpověděl: Pavel Macura

Odpověď

Flobert zbraně jsou volně prodejné. Slouží k výcvikovým účelům a sportovní střelbě na redukované vzdálenosti. U flobertek se klade důraz na kvalitu zpracování stejně jako u zbraní na zbrojní průkaz. Pokud zvažujete koupi, nejprve se rozhodněte, k jakému účelu ji budete využívat.

 

Výběr flobertky podle využití

Kdo chce co nejpřesnější zbraň, volí mezi dlouhou flobertovou puškou od výrobce Spielberg Brno a případně revolverem s delší hlavní. Kdo hledá nádherně zpracovaný kousek do sbírky, sáhne po flobertových revolverech českého výrobce Alfa Proj. A pokud si chcete jen tak zastřílet na terč nebo do plechovek, nejvýhodněji vycházejí flobertové revolvery a flobertové pistole od dnes již známého tureckého výrobce Atak Zoraki.

 

Dělení flobertových zbraní

Flobertové pušky

Dlouhé pušky na flobertové náboje se vyznačují vyšší přesností a možností střílet na větší vzdálenost. Výrobce Spielberg Brno nabízí mnoho barevných provedení a také celkových délek. Vyberete si i typ odfuku. Upozorňujeme, že při volbě starého odfuku (pouze dva odfuky), nedává výrobce záruku na pažbu.

Flobertové revolvery

FLOBERT PUŠKY >>

 

Flobertové revolvery

Lehká manipulace, malé rozměry a možnost vystřílet více nábojů bez přebíjení. To jsou hlavní výhody flobert revolverů oproti puškám. Pokud chcete nejvyšší kvalitu, volte českého výrobce Alfa Proj. Černá nebo niklová verze s dřevěnými střenkami vypadá opravdu dobře. Dále si vyberete z kalibru 4 mm nebo 6 mm. Všechny flobertky ráže 6 mm mají drážkovanou hlaveň. Jsou tedy o dost přesnější než kalibr 4 mm. Na výběr je také délka hlavně. Samozřejmě platí: čím delší, tím přesnější.

Flobert revolvery

FLOBERT REVOLVERY >>

 

Flobertové náboje

Náboje ráže 4 mm se vyrábí pouze s kuličkou. Flobertové náboje v ráži 6 mm se dělí na ty „s kuličkou“ nebo „se špičkou“. Díky lepší aerodynamice doporučujeme pro terčovou střelbu sáhnout po kuličce. Na destrukční střelbu se více hodí náboj se špičkou, a to proto, že obsahuje více výmětné náplně. Nejprodávanější náboje jsou všech typů jsou od českého celosvětově známého producenta Sellior & Bellot. Kvůli občasným výpadkům dodávek u S&B jsme nabídku doplnili o německého výrobce RWS. Dělá náboje prvotřídní kvality, v ráži 6 mm jsou dokonce silnější.

Pavel Macura

.

Má pozice je spojená se zbraněmi a péčí o polský trh. Pracuji tak, ať je zákazník spokojený se vším od výběru po převzetí zboží. Prostě, ať cítí, že se pro nás rozhodl správně. Jsem rád, že se nám to daří. Třeba za rok 2018 jsme díky pozitivnímu hodnocení zákazníků získali cenu Opineo.pl. (obdoba Heureka.cz). Kromě zbraní mě nejvíc baví příroda. Jakmile se naskytne volná chvíle, mizím v horách. Pokud mě nenajdete ve firmě, 100% si užívám vysokohorský trekking.

Komentáře (7)

Vložit komentář

winchester

Jaroslav, 29. 3. 2020

Dobry den chci si koupit flobertku Winchestr mohl by jste mi prosim poradit kde ji sehnat ? dekuji

Michal, 30. 3. 2020
.

Dobrý den, je mi líto, ale takovou flobertku nenabízíme. Zde se můžete podívat, z čeho lze na našem e-shopu vybírat: https://www.balistas.cz/flobert-pusky/

Dostřel, razance

Josef P., 8. 2. 2020

Prosím o porovnání vzduchovkové pistole CO a pistole flobert co se týče úsť. energie, dostřel, razance. Jaká zbraň je lepší pro střelbu na terč a na jakou vzdálenost se obvykle střílí a jakou zbraň by jste zvolil k zastavení případného útočníka. Děkuji za odpověď.

Lukáš Hajný, 10. 2. 2020
.

Dobrý den, vzduchové pistole dosahují úsťové energie maximálně 3J. Flobertky nepřesáhnou 7,5J, pro srovnání stejnou úsťovou energii má třeba Slavia 631. Úsťová rychlost se u jednotlivých modelů liší a závisí také na použitém střelivu. Obecně si se vzduchovou pistolí zastřílíte na terč vzdálený max 15 m. S flobertovým revolverem či pistolí cca na 20 m. K zastavení útočníka bych nedoporučil ani jednu, pro tento účel je lepší plynová pistole. Útočníka sice může zastrašit samotná hrozba zbraní, ale zastavující účinek je téměř nulový, vyjímkou je zásah do obličeje. Pokud si chcete zastřílet na terč, cítit vůni střelného prachu a nevadí vám cena střeliva, flobertka je ta pravá.

Flobertový revolver

Pavel S., 28. 1. 2020

Dobrý den máte sice celkem velký výběr flobertových revolverů ale alfa proj nebo atak Arms zoraky se mi nelíbi,a nejsou tak kvalitní jako německý Arminius a nebo Reck,Peacemakera.Proč neprodáváte takové flobrtky?

Lukáš Hajný, 28. 1. 2020
.

Dobrý den, bohužel tyto značky v nabídce nemáme.

Náboje flobertkové 4 mm

Zdeněk P., 23. 12. 2019

Dobrý den, mám flobertku do níž nejdou náboje naší výroby. Potřebuji náboje 4 mm. Označení na krabičce je Ubungsmunition, practice ammunitio for adapters. Zentralfeuer Center Fire. Prosím o radu, kde je seženu. Děkuji Zdeněk Petr

Lukáš Hajný, 30. 12. 2019
.

Dobrý den, takové v nabídce bohužel nemáme.

Energie

Petr B., 21. 12. 2019

V popisku flobertových zbraní jsem nenašel úsťovou rychlost, ani energii střely. Můžete uvést, případně srovnat se vzduchovými zbraněmi?

Lukáš Hajný, 30. 12. 2019
.

Dobrý den, flobertky ze zákona nepřesahují úsťovou energii 7,5 J. Pro srovnání maximální povolená hranice pro vzduchovky je 16 J. Na úsťovou rychlost se "nehraje". Podrobnější vlastnosti o konkrétním střelivu můžete vždy získat na stránkách výrobce.

náboje

zbynek R., 13. 12. 2019

setkávám se s nabídkou flob,nábojů ráže 22 /5.6 mm / ale nenašel jsem odpovídající zbraň. K čemu jsou určeny? Děkuji ZR

Lukáš Hajný, 13. 12. 2019
.

Dobrý den, flobertové náboje ráže .22 mají špičatou střelu. Jsou rovněž vhodné do flobertek ráže 6 mm.

Informace

Pavel S., 26. 11. 2019

Dobrý den sháním flobertový revolver ale nezaujal mě ani jeden tip co nabízíte.Já bych chtěl sehnat mnohem lepší revolver než je alfa pro nebo atak zoraki..Sháním flobert revolver Arminius HV 5 nebo 7 kalibr 6mm.Je možné ho u vás sehnat? Spozdravem .Pavel Slavíček

Lukáš Hajný, 26. 11. 2019
.

Dobrý den, bohužel revolvery Arminius nenabízíme.

Napište komentář

odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

další dotazy z kategorie Zbraně

Jak pečovat o zbraně?

20. 8. 2019
Odpověděl: Lukáš Hajný
1
V tomto článku se dozvíte, proč zbraně čistit a jak při tom postupovat. Řekneme si také něco k čisticím a konzervačním přípravkům. Nejprve si povíme, jak čistit palné zbraně. Pak se pustíme i do čištění plynovek a vzduchovek.

Jak vybrat plynovou pistoli a náboje?

1. 3. 2019
Odpověděl: Pavel Macura
0
Při výběru plynovky zohledněte základní vlastnosti jako: rozměry, kapacita zásobníku, design a kvalita zpracování zbraně. Uvnitř článku zjistíte, jak tyto parametry zvolit podle svých potřeb.

Jak vybrat vzduchovku?

27. 2. 2019
Odpověděl: Marek Děngl
3
Vzduchovku vybíráme podle toho, na co ji budeme používat. Základní využití bývá: 1. Střelba na terč 2. Zábavná střelba a střelba na terč 3. Zábavná střelba a lov drobných škůdců 4. Sportovní střelba

Jak vybrat puškohled a kolimátor?

15. 2. 2019
Odpověděl: Jan Kaleta
0
Kolimátor cíl nepřibližuje. Jeho úkolem je lepší cílení. Toho je dosaženo pomocí bodu promítaného na sklíčko kolimátoru. Oproti tomu puškohled cíl přiblíží a následně jej promítne na kříž. Pojďme se podívat, jak na svou zbraň vybrat nejvhodnější optiku. Takovou, s kterou svou střelbu posunute a třídu výš.

Máte dotaz?

Zeptejte se

Volejte

591 140 565,
PO–PÁ, 8:00–16:00

Michal Ngo ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Položit dotaz Potřebujete poradit? Zeptejte se

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

VÝDEJNA V HLUČÍNĚ