Veškeré zbraně, které máme v tuto chvíli v nabídce, jsou volně prodejné od 18let (kategorie D) a nepodléhají registraci. Více informací o novele zákona zde

Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Balistas radí

Poradna

Zbraně

Jak vybrat flobertku?

4. 3. 2019
5 minut čtení
14
Odpověděl: Pavel Macura

Odpověď

Flobert zbraně jsou volně prodejné. Slouží k výcvikovým účelům a sportovní střelbě na redukované vzdálenosti. U flobertek se klade důraz na kvalitu zpracování stejně jako u zbraní na zbrojní průkaz. Pokud zvažujete koupi, nejprve se rozhodněte, k jakému účelu ji budete využívat.

 

Výběr flobertky podle využití

Kdo chce co nejpřesnější zbraň, volí mezi dlouhou flobertovou puškou od výrobce Spielberg Brno a případně revolverem s delší hlavní. Kdo hledá nádherně zpracovaný kousek do sbírky, sáhne po flobertových revolverech českého výrobce Alfa Proj. A pokud si chcete jen tak zastřílet na terč nebo do plechovek, nejvýhodněji vycházejí flobertové revolvery a flobertové pistole od dnes již známého tureckého výrobce Atak Zoraki.

 

Dělení flobertových zbraní

Flobertové pušky

Dlouhé pušky na flobertové náboje se vyznačují vyšší přesností a možností střílet na větší vzdálenost. Výrobce Spielberg Brno nabízí mnoho barevných provedení a také celkových délek. Vyberete si i typ odfuku. Upozorňujeme, že při volbě starého odfuku (pouze dva odfuky), nedává výrobce záruku na pažbu.

Flobertové revolvery

FLOBERT PUŠKY >>

 

Flobertové revolvery

Lehká manipulace, malé rozměry a možnost vystřílet více nábojů bez přebíjení. To jsou hlavní výhody flobert revolverů oproti puškám. Pokud chcete nejvyšší kvalitu, volte českého výrobce Alfa Proj. Černá nebo niklová verze s dřevěnými střenkami vypadá opravdu dobře. Dále si vyberete z kalibru 4 mm nebo 6 mm. Všechny flobertky ráže 6 mm mají drážkovanou hlaveň. Jsou tedy o dost přesnější než kalibr 4 mm. Na výběr je také délka hlavně. Samozřejmě platí: čím delší, tím přesnější.

Flobert revolvery

FLOBERT REVOLVERY >>

 

Flobertové náboje

Náboje ráže 4 mm se vyrábí pouze s kuličkou. Flobertové náboje v ráži 6 mm se dělí na ty „s kuličkou“ nebo „se špičkou“. Díky lepší aerodynamice doporučujeme pro terčovou střelbu sáhnout po kuličce. Na destrukční střelbu se více hodí náboj se špičkou, a to proto, že obsahuje více výmětné náplně. Nejprodávanější náboje jsou všech typů jsou od českého celosvětově známého producenta Sellior & Bellot. Kvůli občasným výpadkům dodávek u S&B jsme nabídku doplnili o německého výrobce RWS. Dělá náboje prvotřídní kvality, v ráži 6 mm jsou dokonce silnější.

Pavel Macura

.

Má pozice je spojená se zbraněmi a péčí o polský trh. Pracuji tak, ať je zákazník spokojený se vším od výběru po převzetí zboží. Prostě, ať cítí, že se pro nás rozhodl správně. Jsem rád, že se nám to daří. Třeba za rok 2018 jsme díky pozitivnímu hodnocení zákazníků získali cenu Opineo.pl. (obdoba Heureka.cz). Kromě zbraní mě nejvíc baví příroda. Jakmile se naskytne volná chvíle, mizím v horách. Pokud mě nenajdete ve firmě, 100% si užívám vysokohorský trekking.

Komentáře (14)

Vložit komentář

Flobertka Mayzus

Jonáš, 11. 5. 2021

Dobrý den, přemýšlím o koupi flobertky Mayzus MZ07 Obamka v 6mm. Mam ji k účelům ničení škůdců (myši apod) Je tato flobertka pro toto ideální??

Lukáš Hajný, 11. 5. 2021
.

Dobrý den, na krátké vzdálenosti do 15 m flobertka stačí, ale k likvidaci drobných škůdců se více hodí nějaká 16 J vzduchovka, která je silnější. https://www.balistas.cz/vzduchovky/energie-16/

Energie flobert a nová legislativa

Josef B., 23. 3. 2021

Dobrý den, zajímalo by mě, co je pravdy na tom, že flobertky budou moci mít nově výkon vyšší než 7,5J. Víte o tom něco?

Lukáš Hajný, 24. 3. 2021
.

Dobrý den, ano, podle novely zákona již nejsou flobertky limitovány úsťovou energií a spadají nově do kat. C-I, takže podléhají registraci. Více se dozvíte v tomto článku: https://www.balistas.cz/blog/novela-zakona-o-zbranich/

Upřesnění

František, 6. 2. 2021

Chtěl bych jen připomenout rozdíl mezi náboji Flobert 22 a Flobert 6mm. Náboj se špičkou má menší prachovou náplň a proto také větší výkon, silnější ránu a průbojnost ale oproti náboji s kuličkou má horší balistiku a tím i větší rozptyl v terči. V revolverech Alfa-Proj se díky přidané prachové náplni po výstřelu u nábojničky mírně vyduje dno a nábojnička se více roztáhne v komoře. To má za následek velmi špatné vybíjení vystřelených nábojniček z komor válce revolveru. Prakticky nejdou ani silou najednou vyhazovačem vytlačit a pokud použijeme násilí domršíme uložení vyklápění válce. Ideální je vytlačovat nábojničky jednu po druhé a za tím účelem mít vyrobenou vybíjecí tyčku 10-15 cm mosazného svařovacího drátu aby se nepoškodily stěny komor.

Plynová pistole vs. perkusni pistole Gladiátor 500

Aleš, 13. 10. 2020

Prosím o porovnání plynové pistole vs. perkusni pistole Gladiátor 500 co se týče úsťové energie, dostřelu a razance. Na jaké vzdálenosti je z nich optimální střílet a jaký mají zastavující účinek případného útočníka. Děkuji.

Lukáš Hajný, 13. 10. 2020
.

Dobrý den, srovnávat flobertku a perkusní pistoli snad ani nejde. Flobertka je určena pouze pro zábavnou střelbu na terč na krátkou vzdálenost (u revolveru do 15 m), úsťová energie je max 7,5 J a o žádném zastavovacím účinku se hovořit nedá. Perkusní pistole už zastavující účinek má, úsťová energie střely se pohybuje mnohdy okolo 400 J, samozřejmě závisí na konkrétním modelu, ráži, navážce prachu atd. Plynovou pistoli porovnávat nelze, to už je opravdu jako míchat jablka a hrušky.

Informace.

Karel Z., 4. 8. 2020

Dobrý den. Prosím,existují flobertkové pistole u kterých se mohou použít také plynové náboje ?? Děkuji za odpověď. Karel.

Lukáš Hajný, 5. 8. 2020
.

Dobrý den, do flobertové pistole nelze použít plynové náboje.

Střelivo-M20 flobet 4mm středový zápal

Olda, 2. 8. 2020

Kdo nakupuje u německého výrobce RWS střelivo a může zakoupit nábojky 4mm flobert M20 se středovým zápalem?

Lukáš Hajný, 4. 8. 2020
.

Dobrý den, je mi líto, ale flobertové náboje se středovým zápalem nedovážíme. Musíte bohužel hledat jinde.

Revolvery flobert

Oldřich W., 6. 5. 2020

Zajímám se o flobertové revolvery westernového typu - Colt peacemaker, Smith And Wesson ... vyrábí se vůbec ?

Lukáš Hajný, 11. 5. 2020
.

Dobrý den, bohužel westernové repliky v provedení flobert se moc často nevidí. V naší nabídce by Vás mohla zajímat tato karabina: https://www.zbrane-vzduchovky.cz/flobertky/flobertky-alfa/alfa-karabina-hunter-6mm-meflobert/

winchester

Jaroslav, 29. 3. 2020

Dobry den chci si koupit flobertku Winchestr mohl by jste mi prosim poradit kde ji sehnat ? dekuji

Michal, 30. 3. 2020
.

Dobrý den, je mi líto, ale takovou flobertku nenabízíme. Zde se můžete podívat, z čeho lze na našem e-shopu vybírat: https://www.balistas.cz/flobert-pusky/

Dostřel, razance

Josef P., 8. 2. 2020

Prosím o porovnání vzduchovkové pistole CO a pistole flobert co se týče úsť. energie, dostřel, razance. Jaká zbraň je lepší pro střelbu na terč a na jakou vzdálenost se obvykle střílí a jakou zbraň by jste zvolil k zastavení případného útočníka. Děkuji za odpověď.

Lukáš Hajný, 10. 2. 2020
.

Dobrý den, vzduchové pistole dosahují úsťové energie maximálně 3J. Flobertky nepřesáhnou 7,5J, pro srovnání stejnou úsťovou energii má třeba Slavia 631. Úsťová rychlost se u jednotlivých modelů liší a závisí také na použitém střelivu. Obecně si se vzduchovou pistolí zastřílíte na terč vzdálený max 15 m. S flobertovým revolverem či pistolí cca na 20 m. K zastavení útočníka bych nedoporučil ani jednu, pro tento účel je lepší plynová pistole. Útočníka sice může zastrašit samotná hrozba zbraní, ale zastavující účinek je téměř nulový, vyjímkou je zásah do obličeje. Pokud si chcete zastřílet na terč, cítit vůni střelného prachu a nevadí vám cena střeliva, flobertka je ta pravá.

Flobertový revolver

Pavel S., 28. 1. 2020

Dobrý den máte sice celkem velký výběr flobertových revolverů ale alfa proj nebo atak Arms zoraky se mi nelíbi,a nejsou tak kvalitní jako německý Arminius a nebo Reck,Peacemakera.Proč neprodáváte takové flobrtky?

Lukáš Hajný, 28. 1. 2020
.

Dobrý den, bohužel tyto značky v nabídce nemáme.

Napište komentář

odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

další dotazy z kategorie Zbraně

Jak vybrat luk

3. 5. 2021
Odpověděl: Lukáš Hajný
0
Vyberte si luk a šípy snadno a rychle. Vynecháme zbytečnou omáčku a pomůžeme s výběrem, aniž byste museli absolvovat cestu na prodejnu.

Montáž a nastřelení puškohledu – jak na to

22. 6. 2020
Odpověděl: Lukáš Hajný
1
Poradíme vám s výběrem montáže a dozvíte se jak nastřelit puškohled, ať už se ho chystáte připevnit na vzduchovku či kulovnici. Článek je určený hlavně pro střelce začátečníky.

Jak pečovat o zbraně?

20. 8. 2019
Odpověděl: Lukáš Hajný
7
V tomto článku se dozvíte, proč zbraně čistit a jak při tom postupovat. Řekneme si také něco k čisticím a konzervačním přípravkům. Nejprve si povíme, jak čistit palné zbraně. Pak se pustíme i do čištění plynovek a vzduchovek.

Jak vybrat plynovou pistoli a náboje?

1. 3. 2019
Odpověděl: Pavel Macura
1
Při výběru plynovky zohledněte základní vlastnosti jako: rozměry, kapacita zásobníku, design a kvalita zpracování zbraně. Uvnitř článku zjistíte, jak tyto parametry zvolit podle svých potřeb.

Máte dotaz?

Zeptejte se

Volejte

591 140 565,
PO–PÁ, 8:00–16:00

Michal Ngo ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Položit dotaz Potřebujete poradit? Zeptejte se

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Tento web je chráněn podmínkami služby Google reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů.

VÝDEJNA V HLUČÍNĚ