DOPRAVA ZDARMA nyní od 499 Kč. Zboží skladem odesíláme do 24h.

Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Jak na feeder

7. 6. 2019
10 minut čtení
0
Odpověděl: Michal

Odpověď

Na feeder se chytají menší ryby, díky jemnému feederovému prutu je zdolávaní zábavnější. Pro svou univerzálnost se na něj loví téměř všechny druhy ryb. Technika je vhodná na všech revírech (stojaté i tekoucí vody). Také vyžaduje větší soustředěnost a záběry jsou viditelnější než u klasického rybolovu.

 

Lov na feeder – jak na to

Chytaní na feeder je jednoduché. Stačí vám zakrmit místo nahození a do krmítka dát těstovitou směs na háček, poté menší návnadu jako kukuřici či hrášek. Po nahození jen sledovat špičku, podle chvění špičky poznáte záběr.

Feeder pruty dělíma na pickery a winkelpickery, light, medium a heavy pruty.

 

1. Pickery a winkelpickery

Jedná se zpravidla o kratší jemné proutky do 3 metrů (10' = 10 stop, stopa je cca 30,5 cm) s maximální zátěží do 30 g. Tyto proutky jsou vhodné na lov v blízkosti břehu a na chytání na jemné vlasce například v zimním období, kdy ryby reagují na potravu velmi opatrně.

Některé pickery jsou na opravdu jemný lov, jejich doporučená vrhací zátěž bývá jen kolem 10 g. Cílovkou jsou menší rybky, ale s trochou zkušeností a štěstí s nimi zdoláte i větší exempláře. Nejběžnější průměr koncového návazce bývá mezi 0,08 až 0,12 mm a lovná vzdálenost je obvykle do 25 m.

 

Pickery na feeder

MIVARDI ENIGMA PICKER 2,7M 10 - 25 G >>

 

2. Feederové pruty s označením L – LIGHT

Zpravidla jsou to pruty do 330 cm (11'), maximálně do 360 cm (12'), s vrhací zátěží do 60 g. Jsou to pruty na jemnější chytání, o něco delší, silnější a výkonnější než pickery. Hodí se zejména na menší vody jako menší říčky a stojaté vody. Velikost lovených ryb je většinou do tří kilogramů a průměr návazce bývá 0,10 až 0,14 mm. Nahazuje se s nimi do 35 metrů.

 

Feederový prut L

MIVARDI SYMPHONY 3,6M 25 - 75 G >>

 

3. Feederové pruty s označením M – MEDIUM

Mezi vyznavači feederové techniky jde o nejpoužívanější pruty. Zpravidla jsou dlouhé 12', tedy cca 360 cm. Feeder medium je univerzální. Proto se hodí jako první prut pro začátečníky. Médium zvládne nahazování se zátěží do 80 g, někdy až do 100 g. Má větší odhozové a zdolávací schopnosti než light prut.

Dá se s ním zdolávat široká škála velikostí ryb od malých rybek přes velké cejny, kapry. Prut si poradí i s bojovnou parmou. Průměr návazce je kolem 0,12 až 0,16 mm a lovná vzdálenost může být kolem 50 m, v extrémních situacích a v šikovných rukách i k 70 m.

Feeder M

MIVARDI FEEDER M 3,6M 30 - 90 G >> 

 

4. Feeederové pruty s označením H – HEAVY

Nejčastěji se dělají v délkách 13' (390 cm) a delších. Právě délka 390 cm je nejpoužívanější. Někteří výrobci nabízejí i 420 cm dlouhé pruty na feeder a v poslední době se začínají objevovat i pruty 450 cm. U těchto prutů se počítá se zátěží nad 100 g, končí kolem 200 g.

Feeder heavy pruty jsou primárně určeny k lovu na větších, proudných řekách nebo rozlehlých nádržích, kde jejich tuhost a délka dovolují odhazovat těžké zátěže. Odolávají proudění vody při zachování signalizace záběru a umožňují bezproblémové zdolávání velkých ryb. Návazce se používají v průměrech 0,14 mm a více. Šikovnější rybáři s nimi dokáží nahazovat i za sedmdesátimetrovou hranici.

 

Feeder H

DELPHIN  MAGMA II NEXT GEN 3,9M 150 G >>

 

PROHLÉDNĚTE SI VŠECHNY FEEDER PRUTY >>

 

Michal

.

V polovině června 2019 jsem nastoupil na pozici technické podpory. Na starost mám hlavně komunikaci se zákazníky. V praxi jde o technické dotazy na zbraně, rybaření, ale i objednávky. Ke zmíněným oborům mám velice pozitivní vztah. Rybařením se zabývám od dětství a zbraněmi už také dlouhou dobu. Ve volném čase se věnuji hlavně sportu, hudbě, cestování a samozřejmě už zmíněnému rybaření.

Komentáře (0)

Vložit komentář

Napište komentář

odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

další dotazy z kategorie Rybaření

Návod, jak vybrat rybářský prut

13. 6. 2019
Odpověděl: Michal
1
Správně zvolený prut představuje společně s navijákem alfu a omegu úspěšně fungující rybářské sestavy. Pojďme se podívat na to, co při nákupu zohlednit.

Jak vybrat rybářský naviják

11. 6. 2019
Odpověděl: Michal
0
Nejdůležitější částí úspěšné rybářské výbavy není prut ani dobrá nálada, ale právě naviják. Dalo by se říci, že když se zlomí prut, zaseknutou rybu můžete stále vytáhnout. Pokud by nevydržel naviják, můžou vás ušetřené peníze stát vysněný úlovek. A nic nezlomí rybářovo srdce tolik, jako zoufalství při ztrátě trofejní ryby.

Máte dotaz?

Zeptejte se

Volejte

591 140 565,
PO–PÁ, 8:00–16:00

Michal Ngo ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Položit dotaz Potřebujete poradit? Zeptejte se

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

VÝDEJNA V HLUČÍNĚ