skip_main skip_menu skip_search

Rozsviťte

Létající lampiony

Lampiony se v tuzemských luzích a hájích těší oblíbenosti už desítky let. Doputovaly k nám z Asie. Ve staré Číně byly už okolo roku 250 před Kristem součástí většiny událostí jako narození dítěte, pohřeb, svatba. V Japonsku najdete lampiony na oslavách a často i před obchody. Říká se jim tu čóčin.
Číst více

Máte dotaz?

Zeptejte se

Michal M

Michal Ngo Zákaznická podpora

Volejte +420 591 140 565, Po–pá, 8–16 hod.

Pište podpora@balistas.cz

Položit dotaz

Navolené kombinaci filtrů neodpovídají žádné položky

Létající lampion štěstí

Horkovzdušný balónek, který má ve spodní otevřené části malý hořák. Ten zahřívá vzduch v horní uzavřené části, a tím se celý lampion nadlehčuje. Lampiony štěstí nabízíme z rýžového papíru. Je méně hořlavý. Nejoblíbenější barva je červená.

Oproti tomu stojí klasické lampiony – papírové váčky se svíčkou uvnitř. Vyrábějí se i skládací lampiony s kovovým či bambusovým rámem, který je pokrytý tuhým papírem.

Lampionový průvod

Lampionové průvody se konají po celém světě k příležitostem jako světské i náboženské události, vzpomínkové události, svátky. V minulosti u nás probíhaly největší lampionové průvody k výročí Říjnové revoluce. Dnes se připomínají události jako vznik Československa či Den boje za svobodu a demokracii.

Doporučené články

Poznejte automatické vzduchovky na zábavnou střelbu

Když se řekne vzduchovka, většině se vybaví zlamovací Slavia. S ní příliš rychle střílet nejde. Ale věděli jste, že existují plně automatické vzduchovky, které svou kadencí mnohdy zastíní i ostrou předlohu?

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz

Přidejte se k více než 100.000 odběratelům a získejte novinky, akce a recenze

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.