skip_main skip_menu skip_search

Zbrane druhé světové valky

10 nejslavnějších zbraní druhé světové války, na které nepotřebujete zbrojní průkaz

Lukáš Hajný

Zajímáte se o historické zbraně? U nás pořídíte střelné zbraně 2. světové války bez zbrojního průkazu. Jako vzduchovky, plynovky i airsoftky.

1) COLT 1911

Tato legendární samonabíjecí pistole ráže .45 ACP si prošla řadou velkých konfliktů, včetně obou světových válek, válek v Koreji, Iráku a Afghánistánu. Vojáci si ji zamilovali pro velkou spolehlivost a obrovský zastavující účinek. Konstruktérem byl sám slavný John Moses Browning a do výzbroje US Army se dostala v roce 1911. Dnes již není v aktivní vojenské službě, avšak mezi střelci se stále těší velké oblibě jako sportovní či obranná pistole.

Repliky jsou na trhu k dispozici snad ve všech provedeních. 1911 colt plynovka se hodí na sebeobranu, protože už jen pohled na ni útočníka spolehlivě zastaví. A pokud ne, postará se o to pepřový náboj. Hráče airsoftu potěší airsoftová pistole colt 1911. A pokud si chcete jen tak zastřílet na terč nebo na plechovky, najdete zbraň v různých variantách v sekci vzduchových pistolí.

2) LUGER P.08 PARABELLUM

Model není potřeba dlouze představovat. Je to totiž jedna z nejznámějších a zároveň nejelegantnějších pistolí světa, známá jako Parabellum - „Parabella”. Její kořeny sahají až do roku 1898, kdy si ji nechal patentovat Gregor Luger. Ve své době se jednalo o jednu z nejpřesnějších a nejspolehlivějších pistolí, byla však poměrně náročná na výrobu, což není zrovna ideální u služební zbraně.

Parabela je mezi sběrateli velmi ceněná. K dostání „bez zbrojáku“ je jako vzduchová pistole na ocelové BB broky, která je ideální na rekreační střelbu. Luger P.08  se nabízí i jako airsoftová varianta na plastové 6mm kuličky. Obě verze vyrábí firma Umarex a pohání je 12g CO2 bombička.
vzduchová pistol luger umarex

Umarex Legends P08 4,5mm

3) MP 44

MP 44, někdy označována také jako STG 44 byla první útočná puška na světě. Do výzbroje německé armády byla zavedena až na sklonku druhé světové války. Znamenala doslova revoluci ve vývoji vojenských palných zbraní a byla inspirací při vývoji pozdějších útočných pušek jako AK a M16.

Tuto německou útočnou pušku si dopřejete jako poloautomatickou plynovku od německého výrobce GSG nebo třeba plně automatickou airsoftku. Radost udělají i členům klubů vojenské historie, protože jsou velmi pěkně zpracované.

4) MP 40

V našem výběru určitě nesmí chybět nejpoužívanější samopal MP 40 z výzbroje německé armády, kterého mezi lety 1938 – 1945 zbrojovky vyrobily více než milion kusů. A to díky jeho jednoduché konstrukci. „Čtyřicítka“ je jednou z prvních zbraní, na které bylo při výrobě použito plastových dílů.

Nejvěrněji ji napodobuje expanzní replika MP40 od německé firmy GSG, která používá běžně dostupné náboje ráže 9 mm PAK. Oblíbená je především mezi členy klubů vojenské historie a sběrateli.

Pokud si raději zastřílíte třeba na plechovky, bude se vám líbit plně automatická vzduchovka na ocelové BB broky, která pochází z edice Legends MP40 gle od Umarexu. Tato edice přináší známé pistole a pušky jako CO2 vzduchovky.

Srdce nejednoho airsofťáka zaplesá nad skvěle zpracovaným elektrickým samopalem MP 40 japonské firmy TOP s bytelným celokovovým tělem a kovovou sklopnou pažbou.

5) M1 GARAND M1

M1 byla první samonabíjecí puškou, která byla masově zařazena do výzbroje amerických ozbrojených sil. Oproti tehdy běžným opakovačkám disponovala podstatně vyšší kadencí, čímž razantně vzrostla palebná síla družstva.

Puška M1 Garand je podle mého názoru nejlepší bojový nástroj, který byl kdy vymyšlen.

George S. Patton

Stala se doslova symbolem amerického vojáka a prošla mnoha krvavými konflikty včetně 2. světové války, korejské války a ocitla se také v rukou Vietcongu. Později byla nahrazena modernější puškou M14.

Pokud ji chcete mít doma a nemáte zbroják, podívejte se na její překrásnou M1 Garand airsoft repliku od věhlasné firmy G&G Armament. Má poctivou celokovovou konstrukci, pažbu z pravého dřeva a silný blowback.

6) SAMOPAL THOMPSON

Americká zbraň ráže .45 ACP známá také pod názvem Tommy Gun nebo Chopper se proslavila již v době prohibice, kdy byla zavedena do výzbroje policie. Oblíbila si jí také mafie. V rukou spojenců pomohla vyhrát druhou světovou válku.

Můžete si vybrat mezi mafiány oblíbenou verzí s bubnovým zásobníkem Thompson 1928 nebo druhoválečnou variantou Thompson M1A1. A pro milovníky destrukční střelby máme plně automatickou variantu na ocelové broky, která patří do legendární edice Umarexu – Thompson M1A1 4,5mm.
vzduchovy samopal legends m1a1 legendary full auto 4,5mm

 

7) PPSh 41 Špagin

Ikonický samopal Velké vlastenecké války, jak Sověti nazývali konflikt s nacistickým německem, byl zaveden do výzbroje rudé armády v prosinci roku 1940. PPSh 41 používá náboj ráže 7,62x25 Tokarev, jenž je znám svou vysokou průbojností. Kromě segmentového zásobníku bylo možné využít také bubnový zásobník na 71 ran. Díky tomu měl sovětský voják vyzbrojený Špaginem v rukou opravdu velkou palebnou sílu. Není se tedy čemu divit, že jej s oblibou jako kořistní zbraň využívali i němečtí vojáci.

V našem obchodě nabízíme pěkně zpracovanou repliku samopalu Špagin na airsoft od firmy Snow Wolf. Má systém blowback, který věrně napodobuje funkci závěru jako u ostré zbraně.

8) KARABINA M1

Tato lehká a obratná puška byla zavedena do americké armády v roce 1942 za účelem vyzbrojení výsadkářů, důstojníků, řidičů a dalších specialistů, pro které byla stávající puška M1 Garand zbytečně těžká a neohrabaná. Vyvinula ji zbrojovka Winchester i se zcela novým nábojem ráže .30 (7,62 mm).

My M1 karabinu nabízíme v provedení celokovové airsoftové plynovky s blowbackem od firmy King Arms. Samozřejmě s pažbením z pravého dřeva. Poháněna je 12g CO2 bombičkou, která se vkládá přímo do 15ranného zásobníku. Díky blowbacku pocítíte její zpětný ráz a střelba se tak stane mnohem intenzivnějším a reálnějším požitkem.

9) Mauser Kar98K

Nejrozšířenější německou pěchotní zbraní během druhé světové války byl bezesporu Kar98K, celým názvem Mauser Karabiner Modell 1898 Kurz. Mezi lety 1935 – 1945 přesáhl počet vyrobených kusů 14 milionů. Puška byla zkonstruována na vysoce výkonný náboj 7,92 x 57 mm Mauser a její účinný dostřel činil až 800 metrů. Díky své přesnosti byla oblíbená mezi odstřelovači.

Krásného Mausera Kar98K najdete jako airsoft repliku najdete v naší sekci plynovek. Jelikož se jedná o pušku od taiwanského výrobce G&G Armament, můžete se těšit na perfektní zpracování, typické pro všechny výrobky této značky.

10) MG 42

To nejlepší na závěr. Německý kulomet MG 42 byl zaveden do výzbroje Wehrmachtu v roce 1942, nicméně v lehce vylepšené verzi slouží dodnes. Neoplýval sice největší přesností, ale bohatě to vynahrazovala extrémně vysoká kadence až 1500 ran/min. Takže s ním bylo možné nepřítele zasypat umlčovací palbou. Pro svůj charakteristický zvuk ho vojáci přezdívali „Hitlerova motorová pila“. Oproti tehdejším kulometům byl skutečně lehký, vážil „pouhých” 11,5 kg.

MG 42 airsoft replika od AGM určitě vzbudí zájem a respekt na každé akci. Stejně jako jeho reálná předloha se pyšní poctivou celokovovou konstrukcí a pažbení z opravdového dřeva.
airsoft kulomet mg42 start mg4

Tady končí představení poslední z top zbraní 2. sv. v. Jestli máte dotaz či potřeh, podělte se s námi přes komentář níže. Jestli vás text zaujal, možná se vám bude líbit i článek o 5 nejlepších pistolí světa nebo slavných filmových zbraních.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Autor článku: Lukáš Hajný

Expert na zbraně a myslivost, ex Balistas

Specialista na zbraně a myslivost. Řešil technické dotazy zákazníků, natáčel videorecenze, psal do poradny a blogu. V Balistas pracoval v letech 2017–2022.

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz

Přidejte se k více než 100.000 odběratelům a získejte novinky, akce a recenze

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.