skip_main skip_menu skip_search

Palné zbraně na náboje s okrajovým zápalem

Flobertky

Francouzští puškaři od roku 1831 vymýšleli různé konstrukce nábojů. Ve střelecké společnosti se ale nikdy moc neujaly. Teprve o 18 let později přišel Louis Flobert jako první na to, jak prakticky použít náboj s okrajovým zápalem. A tak vznikla flobertka.
Číst více

Máte dotaz?

Zeptejte se

Michal M

Michal Ngo Zákaznická podpora

Volejte +420 591 140 565, Po–pá, 8–16 hod.

Pište podpora@balistas.cz

Položit dotaz

Flobertka Mayzus MZ07 Obamka cal. 6mm C-I

Kategorie C-I zdarma

Dlouhá flobertka českého výrobce Mayzus. Puška je vybavena jednoranným mechanismem pracujícím ve čtyřech chodech. Všechny kovové části mají černěný povrch.

Skladem 2 ks, v úterý 18. 6. u vás

12 990 Kč

Flobertka Zoraki 914 6mm černá

Kategorie C-I

1x

Flobertová pistole Atak Zoraki 914 ráže 6 mm v černě matném provedení. Rám pistole je vyroben z kovu, rukojeť je polymerová.

Dočasně nedostupný

5 690 Kč

Detail

Flobertky - Vyberte si z podkategorií

Flobertky mají nejblíže k ostrým zbraním

Flobertka je palná zbraň, která využívá náboje s okrajovým zápalem. Ty mají zápalnou slož umístěnou v dutém okraji na dně nábojnice. Z toho vyplývá, že zápalník je umístěn mimo osu náboje. Kvalitou zpracování se mnohé flobertky mohou rovnat ostrým zbraním. Nevýhodou je vyšší hlučnost flobertek, některým sousedům se to nemusí zrovna líbit. Při dodržení všech předpisů si však můžete klidně střílet i na zahradě. Vůni střelného prachu při výstřelu jen tak něco nenahradí.

Využití flobertek

Střelcům slouží k výcvikovým účelům a sportovní střelbě na kratší vzdálenosti. Flobertové revolvery a pistole se hodí pro střelbu na terč do 10 metrů, dlouhé flobertové pušky jsou přesné ještě na 20 metrů. Jsou ideální i pro začátečníky, kteří se teprve učí střílet a nemají zbroják.

Střelecký zážitek bez zbrojního průkazu

Volně prodejné flobertky patří mezi zbraně kategorie C-I, takže dle naší legislativy je musíte do 10 dnů od nákupu nahlásit u příslušného útvaru Policie ČR. Nejoblíbenější jsou flobertky v ráži 6 mm flobert, ale zájemci u nás najdou i flobertky v ráži 4 mm.

České firmy jsou na flobertky mistři 

U nás flobertky vyrábí hned dvě firmy: Alfa Proj a Spielberg Brno. Obě si zakládají na kvalitě a patří ke špičce v oboru. Nově do hry vstoupili i Slováci, konkrétně s flobertovou pistolí Grand Power. Turci z Atak Arms jim nemohou kvalitou konkurovat, proto útočí velmi nízkou cenou.

Podívejte se do poradny. Najdete v ní článek o výběru flobertek.

Doporučené články

Přichází vzduchovky bez omezení výkonu

Milí střelci a střelkyně, konečně jsme se dočkali. Od 1. 2. 2022 máme v prodeji silné vzduchovky do ráže 6,35 mm bez omezené úsťové energie. Zůstávají nadále v kategorii D a omezení na 16 J je pasé.

Montáž a nastřelení puškohledu – jak na to

Poradíme vám s výběrem montáže a dozvíte se jak nastřelit puškohled, ať už se ho chystáte připevnit na vzduchovku či kulovnici. Článek je určený hlavně pro střelce začátečníky.

Lukáš Hajný,

Poznejte automatické vzduchovky na zábavnou střelbu

Když se řekne vzduchovka, většině se vybaví zlamovací Slavia. S ní příliš rychle střílet nejde. Ale věděli jste, že existují plně automatické vzduchovky, které svou kadencí mnohdy zastíní i ostrou předlohu?

Lukáš Hajný,

5 nejlepších pistolí světa

Zbrojní specialista Kyle Kizokami vybral pro web National Interest 5 nejlepších pistolí světa. My vám nabízíme každou z nich jako 100% repliku v podobě vzduchové nebo plynové pistole. Ty pořídíte bez zbrojního průkazu. Pojďme si je představit.

Lukáš Hajný,

Jak pečovat o zbraně?

V tomto článku se dozvíte, proč zbraně čistit a jak při tom postupovat. Řekneme si také něco k čisticím a konzervačním přípravkům. Nejprve si povíme, jak čistit palné zbraně. Pak se pustíme i do čištění plynovek.

Lukáš Hajný,

Praky a foukačky na zábavu, lov, ale i sport

Mezi levné zbraně, s kterými si užijete hodně zábavy, patří i praky a foukačky. Vybrali jsme nejlepší praky a foukačky pro děti i dospělé. Čtěte víc.

Lukáš Hajný,

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 565 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz

Přidejte se k více než 100.000 odběratelům a získejte novinky, akce a recenze

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.