Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Blog

Balistas Life

Zajímavosti

Zajímavosti

Slavné zbraně, které uvidíte v kultovních snímcích

Dali jsme dohromady přehled, ve kterém najdete zajímavé filmové zbraně. Narazíte v něm na skutečné i vymyšlené kvéry z akčních trháků, klasických detektivek, špionážních i sci-fi snímků.

27. 6. 2019
20 minut čtení
0

Stará dobrá Amerika

Smith and Wesson model 29 ráže 44 Magnum a Clint Eastwood

Chlap, který hrál opravdové chlapy. Drsné, často balancující na tenké linii zákona, ale vždy přímé a spravedlivé. V kultovním snímku Drsný Harry Clint Eastwood ztvárnil Harryho Callahana. Sanfranciský detektiv je na mílé známý svým nekompromisním přístupem ke zločincům. Účty jim skládá pomocí revolveru Smith & Wesson .44 Magnum

Revolver se šestiranným válcem, který budí respekt už jen svou velikostí, se dá popsat jako maximálně výkonný. Smith & Wesson Model 29 ráže .44 Magnum se reálně využívá na sportovní střelbu a na lov – na Aljašce se používá k odstřelu medvědů. V USA se slavná čtyřiačtyřicítka uspěla i u některých policejních složek. Kromě vzduchové varianty nabízíme i plynovou airosft verzi v podobě revolveru UHC M29.

Smith and Wesson Magnum .44

VZDUCHOVÝ REVOLVER ASG DAN WESSON 715 6" >>

 

K vašim službám

Beretta 92 - nejoblíbenější služební zbraň filmových poldů

Bruce Willis a Beretta 92

„Na světě je moře teroristů, ale já zabiju hajzla, co má nohu menší než moje ségra.“

Zdroj foto: http://www.imfdb.org/wiki/

Proslavil ji Bruce Willis aka John McClane. Italská samonabíjecí pistole ráže 9 mm Luger se v rukou neohroženého strážce zákona stává doslova smrtonosnou zbraní. V Smrtonosné pasti s ní sundá i skupinu dobře organizovaných zločinců. Berettu zahlédnete i u agenta Masona, Seana Conneryho, ve filmu Skála. 

Berettu 92 máme v několika provedeních. První je vzduchová replika na CO2 bombičky. Jde o diabolkový model s věnečkovým zásobníkem. Do jednoho zásobníku se vejde 8 diabolek. Spoušťový mechanismus funguje v režimu Double Action. Hráče airsoftu potěší, že ji najdou v elektrické verzi od Umarexu, v plynovém provedení téže značky a konečně i jako manuální airsoft pistoli.

Beretta 92

CO2 PISTOLE BERETTA 92 >>

 

Česká stopa v amerických trhácích

Samopal vzor 61 Škorpion v ráži 7,65 Browning

Zbraň se od počátku 60. let vyráběla v bývalém Československu. Používaly ji bezpečnostní složky, vyvážela se do Jugoslávie, afrických a asijských zemích. Tvořila součást výbavy osobní gardy Ho Či Mina.

Matrix - Scorpion

Matrix dokázal změnit celou sci-fi popkulturu.

Zdroj foto - http://www.imfdb.org/

Škorpion Vz. 61 uvidíte v kultovním filmu Matrix. Keanu Reeves aka Neo se snaží zachránit lidstvo v boji proti inteligentním strojům, které vymyslely celý virtuální systém Matrix. V tom mu pomáhají rovnou dva škorpiony. Bez téhle zbraně se neobejde ani Angelina Jolie ve filmu Wanted. 

Skorpion airsoft replika

MANUÁLNÍ AIRSOFT PUŠKA VZ. 61 >>

 

Odklidí každého, kdo mu stojí v cestě

Terminátor a Colt .45

Navenek člověk, uvnitř kovové monstrum. Chladnokrevný zabiják, který jde za svým – jeho úkolem je zničit každého nepřítele. A tomu používá vše, co zvládne střílet. Namátkou zmiňme šestihlavňový kulomet, granátomet, Remington 870, Benelli M4 Super 90, Winchesterovku nebo třeba Colt .45. Colt je asi nejčastější zbraň, která se vyskytuje v úvodní části. Filmaři si s ním trochu pohráli a udělali z něj futuristickou zbraň ze vzdálené budoucnosti. Pro skalní fandy máme dobrou zprávu. Terminátor se letos vrací ve snímku Temný osud už poosmé.

Samonabíjecí pistole na náboj .45 ACP má závěr uzamčen dvěma žebrami na hlavni. Žebra zapadají do daných vybrání v závěru. Ten se odemyká krátkým pohybem vzad. Colt 1911 je jednočinná pistole, která funguje v režimu SA. My jej nabízíme jako vzduchovou repliku na CO2 bombičky a také jako plynovou repliku.

Colt .45VZDUCHOVÁ PISTOLE SIG SAUER 1911 WE THE PEOPLE >>

 

Kultovní kosmický pašerák

Hans Solo a laserová pistole Blas-Tech DL44

Jánošík, Nikola Šuhaj nebo třeba Robin Hood oděný do sci-fi hávu. Hans Solo je prostě prolhaný zlodějíček se srdcem na pravém místě a stejně tak s laserovou pistolí v pravé ruce. 

Han Solo s laserovou pistolí BlasTech DL-44.

Zdroj foto: www.starwars.com

Jde o nejslavnější zbraň celých Hvězdných válek, jejíž celé jméno zní BlasTech DL-44 Heavy Blaster Pistol. Má původ v reálné zbrani, kterou filmoví tvůrci vylepšovali, až z ní vznikla tahle kultovní záležitost. Předlohou je pistole německé značky – Mauser C96

AIRSOFT PLYNOVKA MAUSER C96 >>

Jde o jednu z prvních samonabíjecích pistolí vůbec. K práci využívá energii zpětného rázu a krátkého pohybu hlavně. C96 se dělala s různými délkami hlavně, kapacitami zásobníku i v různých rážích. Původní zbraně měly ráže 7,63 × 25 mm. Délka hlavně se pohybovala od 8 do 13 cm. Zásobník byl na šest nebo deset ran.

 

Bond. James Bond

PPK. Walther PPK

Agent ve službách Jejího Veličenstva v začátcích používal Berettu. Záhy ji ale nahradil modelem Walther PPK. Ta se ve filmech se slavnou nula nula sedmičkou stala stejným pojmem jako Martini nebo Aston Martin. PPK byl nasazen v celkem 17 misích – 007 jej používal ve všech filmech od Dr. No až po Tomorrow never dies.

James Bond a Walther PPK

Walther PPK a Roger Moore, Sean Connery a Daniel Craig aka James Bond.

Zdroj foto: https://jamesbond.fandom.com/wiki/Walther_PPK

Na délku tato poloautomatická pistole měřila 154 mm, vážila 568 g. Pojala 6+1 nebo 7+1 nábojů ráže 9 mm Browning či 7,65 Browning. Zbraň se vyrábí dodnes a my ji nabízíme jako vzduchovou repliku.

Walther PPK replika

VZDUCHOVÁ PISTOLE UMAREX WALTHER PPK/S >>

Pro zajímavost. Když Adolf Hitler zjistil, že je válka u konce a pro něj to moc dobře nedopadne, vzal si do ruky PPK a 30. 4. 1945 se zastřelil.

 

Máš zbraň? Ne. Lhal jsem. Já taky. 

Bazukoid z Červeného trpaslíka

Červený trpaslík a bazukoid

Vesmírná parta a jejich pomocník bazukoid.

Zdroj foto: www.inews.com

Bazukoid MK1 používala posádka vesmírné těžařské lodi Červeného trpaslíka (Red Dwarf) během bojů s vesmírnými potvorami. Na svých misích po bazukoidu sahala často a ráda. V seriálu se tento typ objevuje od 3. do 7. série. Později Lister, Rimmer, Kocour a Kryton vyměnili MK1 za bazukoid MK2

 

Další kousek z Waltheru

P38 ráže 9 mm

Když v roce 1886 otevíral puškař Carl Walther svůj obchod se zbraněmi, asi těžko tušil, že se jeho jméno stane pojmem. Walther se stal známý nejen modelem PP a PPK. Poloautomatická pistole Walther P38 byla vyvinuta pro Wehrmacht. Po válce ji až do 90. let používal Bundeswehr

CO2 REPLIKA WALTHER P38 >>

Služební pistole pracuje na principu krátkého zákluzu hlavně. Výkyvná závora hlídá uzamčení závěru. Pistole má dvojčinné spoušťové ústrojí. Objevila se ve filmech jako Tucet špinavců, ve kterém ji používal Lee Marvin a Charles Bronson

Zbraň můžete zahlédnout i v rukou Martina Shawa v seriálu Profesionálové. A další polda, který P38 vlastnil – Alain Delon ve filmu Povídka o Policajtovi. Třicetosmičku spatříte i ve filmech a seriálech jako Avangers, Doctor Who, Pianista nebo Mission: Impossible

 

Píseň o smrti

Antonio Banderas a Desperado

Desperado, Antonio Banderas

El Mariachi vyměnil kytaru za pořádnou sbírku zbraní.

Zdroj foto: tutored.me

Mexický kytarista, který musí dostát svému slovu a pomstít dívku, která padla jako obět místní narkomafie. Kytaru mění za Ruger KP90, Wildey Magnum, Stryker 12, ruční granát M26 a vydává se hrát svou krvavou píseň. Právě granát M26 máme pro hráče airsoftu – je dělaný jako zásobník na kuličky.

Desperado uzavírá devítků legendárních filmů, ve kterých se objevují známé zbraně. Jak to vidíte vy? Našli jste zde tu svou, nebo byste něco doplnili? O dalších zajímavých filmových kouscích třeba zase příště.

Marek Děngl

.

Jako majitel jsem u firmy od začátku. A jsem na ni hrdý. Podařilo se nám rozjet specializovaný e-shop se zbraněmi zbrane-vzduchovky.cz, výrobu vlastní optiky Valiant a teď i Balistas, který spojuje střelbu a aktivní hobby. Když se nevěnuju zbraním a práci, jsem s rodinou nebo si jdu zasportovat. Mou slabostí i vášní jsou auta.

Komentáře (0)

Vložit komentář

Napište komentář

odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Podobné články

Zajímavosti

Království za pořádný nůž. Objevte top 9+1 kusů pro každodenní využití

Návodů, jak vybrat nůž, najdete na internetu hodně. Nabídky e-shopů jsou ještě bohatší. Jenom my máme 1 124 nožů všech druhů. Jak ale vybrat ten jeden, který opravdu poslouží?

Jan Kaleta 1. 12. 2021
14 minut čtení

Zajímavosti

Nejoblíbenější vzduchové pistole a revolvery 2021

Máme tady další žebříček. Po dlouhých vzduchovkách jsme se zaměřili na krátké zbraně. Jaké vzduchové pistole a revolvery šly letos nejvíce na dračku? Koukněte na náš seznam. Ale pozor, po přečtení budete cítit nutkání doplnit svou sbírku.

Lukáš Hajný 8. 11. 2021
15 minut čtení

Zajímavosti

Poznejte automatické vzduchovky na zábavnou střelbu

Když se řekne vzduchovka, většině se vybaví zlamovací Slavia. S ní příliš rychle střílet nejde. Ale věděli jste, že existují plně automatické vzduchovky, které svou kadencí mnohdy zastíní i ostrou předlohu?

Lukáš Hajný 15. 10. 2021
9 minut čtení

Zajímavosti

Nejoblíbenější vzduchovky na trhu za rok 2021

Rok se chýlí ke konci a pro mnohé nastává čas bilancování. Proto jsme připravili seznam nejoblíbenějších vzduchovek roku 2021. Zjistěte, jaké vzduchové zbraně zákaznici letos nakupují.

Lukáš Hajný 11. 10. 2021
13 minut čtení

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Tento web je chráněn podmínkami služby Google reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů.

PRODEJNA V HLUČÍNĚ

Pokud soubory cookie přijmete, budeme pomocí nich vylepšovat a přizpůsobovat vaše prostředí a umožníme našim partnerům zobrazovat vám při návštěvách jiných webů přizpůsobené reklamy společnosti BULLET PROJECT s.r.o.. Spravovat soubory cookie a získat další informace