Nevíte si rady? Pomůžeme vám +420 591 140 565 PO–PÁ, 8:00–16:00
Díky věrnostnímu programu získáte slevy a výhody

Blog

Balistas Life

Zajímavosti

Zajímavosti

Nejoblíbenější vzduchové pistole a revolvery 2021

Máme tady další žebříček. Po dlouhých vzduchovkách jsme se zaměřili na krátké zbraně. Jaké vzduchové pistole a revolvery šly letos nejvíce na dračku? Koukněte na náš seznam. Ale pozor, po přečtení budete cítit nutkání doplnit svou sbírku.

8. 11. 2021
15 minut čtení
1

 

1. Crosman PFAM9B Full Auto 4,5mm

CROSMAN PFAM9B FULL AUTOPFAM9B je celokovovou replikou vycházející z oblíbené služební pistole Beretta 92. Pohání ji bombička, která se vkládá do kovového zásobníku. Ten kromě ní pojme 19 ocelových broků.

A teď se podržte – PFAM9B dokáže střílet v poloautomatickém i plně automatickém režimu s kadencí až 850 ran/min. Vystřelené kuličky přitom dosahují úsťové rychlosti až 120 m/s. 

Takže si užijete spoustu zábavy. Když si dokoupíte laserový zaměřovač, který se dá namontovat na weaver lištu na rámu zbraně, bude té legrace ještě o kousek víc.

Pro info – tahle pistole má ještě dvojiče Crosman P1 Full Auto. Jsou si podobné jako vejce vejci, ale v balení P1 už laser je. Jen tahle verze není zrovna vždy skladem.

Silný blowback se postará o nezapomenutelný zážitek. Díky reálné hmotnosti, rozměrům a ovládacím prvkům je Crosman PFAM9B ideální pro rozvíjení střeleckých dovedností a návyků a samozřejmě pro destrukční střelbu.

Tahle krásná pistole si místo na špici žebříčku právem zaslouží. Je totiž téměř dokonalá, až na jeden mínus. Tím je vyšší cena, ale hold za kvalitu se platí. Jo a nezapomeňte na náhradní zásobník a dostatek broků a bombiček, spotřeba je skutečně vysoká. 

Přesvědčte se, jak si pistole vedla v našem střeleckém testu. Sami jsme byli ohromeni přesností, silou a kvalitou zpracování.

 

2. Gamo PT-80 Dark LTD. 4,5mm

VZDUCHOVÁ PISTOLE GAMO PT-80 DARK LTD. 4,5MM

Španělský výrobce Gamo se soustředí především na dlouhé vzduchovky. V jeho repertoáru ovšem nechybí ani pistole. Jednou z nich je limitovaná edice oblíbené PT-80 s polymerovými camo střenkami.

Samotná koncepce pistole je velmi zajímavá. Má lehkou, ale odolnou konstrukci z polymeru. Rám je spojený čepem s odklopným závěrem, který ukrývá prostor pro věnečkový zásobník. K pohonu slouží CO2 bombička, která se vkládá do rukojeti.

Předností Gamo PT-80 je dobrá přesnost. Jako střelivo totiž slouží olověné diabolky. Ty opouští drážkovanou hlaveň rychlostí 120 m/s. Speciální věnečkový zásobník pojme celkem 8 diabolek. Výrobce byl velkorysý a v balení naleznete rovnou tři věnečkové zásobníky. Vytkneme jen poněkud tvrdší spoušť, na kterou je nutné si zpočátku zvyknout.

 

3. Umarex UX Tornado 4,5mm

Umarex UX Tornado

Tenhle revolver od Umarexu nevysaje vaši peněženku jako tornádo, a přesto nabídne spoustu zábavy. Cena je totiž více než příznivá. Polymerová konstrukce dodává zbrani na lehkosti. Revolver pohání 12g CO2 bombička uložená v rukojeti. Jako střelivo slouží ocelové BB broky ráže 4,5 mm. Ty opouští hladkou hlaveň rychlostí 130 m/s. Spoušťový systém pracuje v režimu Double Action.

Rám revolveru je vybaven dvěma lištami Weaver (22mm). První se nachází klasicky na hřbetu, druhá pod hlavní. Můžete tedy využít kolimátor, laser, svítilnu a jiné příslušenství. Výrobce dodává rovnou 3 desetiranné zásobníky, takže bude o zábavu postaráno. Jen nezapomeňte na dostatečnou zásobu bombiček a broků.

 

4. SIG SAUER 1911 Spartan 4,5mm

Spartský král Leonidas před bitvou u Thermopyl odmítl požadavek perského krále Xerxa na to, aby Řekové odevzdali své zbraně. A to slovy: Mólon labe! (μολὼν λαβέ). Volně přeloženo: Pojď a vezmi si je! Výsledek dnes známe – 300 padlých řeckých hrdinů. Slavná slova řeckého krále se stala symbolem vzdoru. Najdete je i na závěru a střenkách překrásné 1911ky od Sig Saueru. Ta vzdává hold všem, kteří se nebáli a nebojí postavit přesile a bojovat. 

Bronzový povrch zbraně pěkně koresponduje s černými střenkami. Spolu se zmíněnými nápisy a vyobrazením sparťanského bojovníka dodává pistoli unikátní vzhled. Princip fungování pistole je pak standardní. Je to klasická pistole na bombičky s hladkou hlavní a zásobníkem na 16 ocelových broků. Překvapí slušnou přesností a opravdu citelným blowbackem, který věrně napodobuje zpětný ráz.

 

5. ASG CZ 75 D Compact 4,5mm

VZDUCHOVÁ PISTOLE ASG CZ-75 D COMPACTSlavnou CZ-75 a její varianty není třeba dlouze představovat. Jak už víte, Action Sport Games získala licenci přímo od České Zbrojovky. Dala tak vzniknout jedinečným replikám s originálním logem CZ. Vyznačují se reálnou hmotností a velikostí. Takže jsou od ostrých téměř k nerozeznání. 

ASG CZ 75 D Compact si hned získala srdce fanoušků a dlouhodobě se drží na předních příčkách v prodejnosti mezi vzduchovými i airsoftovými pistolemi. Vzduchová CZ-75 je jasná volba, pokud se chcete skvěle zabavit a přitom neutratit majlant. 

Není to zrovna terčovnice. Nemá totiž drážkovanou hlaveň a střílí ocelové broky. Její největší síla totiž tkví v rychlopalbě na plechovky a podobné cíle. K dostání je rovněž i dvoubarevná varianta (bicolor) s kovovým leštěným závěrem.

 

6. Crosman 1377 4,5mm

VZDUCHOVÁ PISTOLE CROSMAN 1377 ČERNÁ 4,5MM

Jednoranná vzduchová pistole amerického Crosmanu uchvátila milovníky terčové a hobby střelby. Díky drážkované hlavni a pohonu na stlačený vzduch je přesná, tichá a nemá žádný zpětný ráz. Přesto Crosman 1377 patří mezi nejsilnější pistole své třídy. Stačí pomocí předpažbí párkrát napumpovat tlak do kartuše a můžete střílet až na 25 metrů. 

Výhodou je, že nepotřebujete žádnou CO2 bombičku ani jiné plnění. Stačí 3–4 napumpování. To bez problému to zvládnou i děti. Pistole se pohodlně se vejde do batůžku, prostě taková energie 10 J sbalená na cesty. Tak si ji nezapomeňte vzít třeba o víkendu na chalupu. 

Jedním z benefitů je také možnost tuningu. Mnozí střelci z ní dokáží sestavit opravdové unikáty. V konfiguraci s přídavnou pažbou a kolimátorem je střelba ještě zábavnější a přesnější. Nezapomeňte, že pro zvýšení životnosti je dobré nainstalovat ocelový závěr

Vyberete si mezi celočerným modelem 1377 black, nebo variantou American Classic s hnědou pažbičkou a předpažbím. Střelci preferující „pětapůlku“ rozhodně uvítají Crosman 1322 v ráži .22 (5,5 mm). Jak je známo, větší ráže si lépe poradí s drobnými škůdci a destrukční střelbou.

 

7. Browning Buck Mark URX 4,5mm

Jediný zástupce pružinových pistolí v našem seznamu pochází z dílny Umarexu. Vychází z oblíbené sportovní malorážky a díky licence nese reálné ražení Browningu.VZDUCHOVÁ PISTOLE UMAREX BROWNING BUCK MARK URX 4,5MM U Browning Buck Mark platí fráze za málo peněz, hodně muziky.

Pro přesnou střelbu na krátkou vzdálenosti má skoro všechny potřebné atributy. Drážkovaná hlaveň zaručuje vysokou přesnost.

Ergonomicky tvarovaná rukojeť se zdrsněným povrchem dobře sedí v ruce za každých podmínek. Na hřbetu pistole najdete mířidla ve formě pevné mušky a výškově a stranově stavitelného hledí. Díky weaver liště můžete nahodit i kolimátor.

Zlomení hlavně je lehké, zvládnou to i děti. Pružinový pohon má něco do sebe a nemusíte se zabývat bombičkami ani okolní teplotou. Střílet můžete klidně v zimě. Jediným nedostatkem zůstává opravdu tvrdá spoušť. Při troše tréninku se na ni dá zvyknout a rozstřílet v terči desítku. 

Brownig Buck Mark URX v našem testu. Podívejte se, jak dopadl.

 

8. Daisy Powerline 426 4,5mm

Daisy 426

Firma Daisy sídlí v Michiganu v USA. Vznikla koncem 19. století. Dnes je jedním z největších a nejstarších výrobců vzduchovek na světě. Proslavila se ikonickými modely Daisy 105 Buck a Daisy Red Ryder. Málokdo však zná vzduchové pistole Daisy, a to je škoda.

Vzhledem Daisy 426 vzdáleně připomíná pistole od S&W. Přesto se nejedná přímo o kopii konkrétní ostré zbraně. Celá pistole se skládá ze dvou černých plastových skořepin se švem ve vertikální rovině. Řadí se mezi nejlevnější vzduchové pistole v naší nabídce. Přesto má co nabídnout. Ve střeleckém testu nás potěšila spolehlivostí, hladkým chodem spouště, nízkou hmotností (408 g) a snadnou obsluhou. 

Co nás nejvíce překvapilo – velká síla výstřelu. Broky mají na CO2 pistoli hodně nadprůměrnou úsťovku 131 m/s. Díky tomu, že postrádá blowback, se i při takovém výkonu na jednu bombičku dostanete nad hranici šedesáti výstřelů. Celkově je to povedená pistole vhodná také pro začátečníky.

 

9. Umarex Glock Blowback 17 4,5mm

Rakouský Glock je celosvětově uznávaný. Je to pracant, který vás nezklame. Je typický svým zajímavým designem se skrytým kohoutem a spoušťovým mechanismem DAO. Není se tedy čemu divit, že po něm zatouží spousta střelců.

A pro ty bez zbrojního průkazu nabízí Umarex skvělou repliku. Má velkou výhodu – nemusíte s ní na střelnici a zastřílíte si téměř kdekoliv.

Tahle sedmnáctka čtvrté generace je poháněna CO2 bombičkou a pálí ocelové broky ráže 4,5 mm. Skládá se z polymerového rámu a ocelového závěru.

Nechybí jí ani blowback. K tomu přičtěte reálné ražení a rozborku. Prostě ostré předloze jako by z oka vypadla. Můžete ji klidně využít i k nácviku střelby a bezpečné manipulace se zbraní.

 

10. ASG Schofield 6" 4,5mm

VZDUCHOVÝ REVOLVER ASG SCHOFIELD 6" ŠEDÁ 4,5MM

Řeč nebude o pistoli, ale o revolveru. Model Schofield je poměrně mladým přírůstkem v portfoliu ASG. Tmavě lesklý povrch spolu s bílými střenkami mu dodává výjimečný vzhled. Velké oblibě se těší především mezi sběrateli, které si získal také realistickým nabíjením a ovládáním.

Nábojnice naplněné ocelovými broky se vkládají do šestikomorového bubínku. Do revolveru lze použít i klasické diabolky, pro které jsou určeny speciální diabolkové nábojnice. Přestože má hlaveň hladký vývrt, je dostatečně dlouhá a přesná.

 

11. Sig Sauer P365 4,5mm

Tenhle malinkatý subcompact Sig Sauer P365 stvořil pro každodenní nošení, proto taky přídomek 365. Je spolehlivý a jak se říká, netíží v kapse. 

VZDUCHOVÁ PISTOLE SIG SAUER P365 ČERNÁ 4,5MM

Dobrá, tohle platí pro ostrou pistoli, ale proč si pořizovat subcompact vzduchovku? Vždyť má přece krátkou hlaveň a nemůže být příliš přesná. 

Výrobce to vidí jasně. Podle něj si jen tak vychutnáte pravého SIGa i mimo střelnici. CO2 pistole je totiž skvělým společníkem pro trénink v pohodlí domova. A my výrobci dáváme za pravdu. 

P365 není žádná terčovnice. Je to pistole na trénink střelby na krátké vzdálenosti a správné manipulace se zbraní. K tomu nabízí dokonce reálnou rozborku.

Blowback se postará o věrohodnější zážitek ze střelby. Procvičíte si i správné spouštění. Spoušť je opravdu báječná, jako by snad ani nepatřila vzduchovce.

Hned na první pohled uvidíte výborné dílenské zpracování. Rám je po vzoru ostré zbraně zhotoven z odolného polymeru a nese kovový závěr. Zdrsněný povrch střenek zaručuje jistý úchop v každé situaci.

Zvýrazněná mířidla jsou dobře čitelná i ve zhoršených světelných podmínkách. Manuální pojistku má Sig oboustrannou, záchyt závěru se však nachází pouze na levé straně.

Podívejte se, jak kompaktní Sig Sauer P365 dopadl v naší recenzi.

 

Líbil se vám článek? Možná se rádi podíváte i na nejoblíbenější vzduchové pušky roku 2021

Lukáš Hajný

.

V Balistasu jsem začínal v roce 2017 od píky, ve skladu. Když se člověk snaží, všechno jde – jsem rád, že takové prostředí zde máme. Postupně jsem se tak dostal na technickou podporu e-shopu, kde mám na starost zbraně a airsoft. O těch taky pro vás píšu do poradny a na blog. Airsoftu, střelectví, ale i myslivosti se věnuju už řadu let. To, že mám práci, která je zároveň mým hobby, považuju za štěstí. Samozřejmě hned po rodině.

Doporučené produkty

Doprava zdarma

Vzduchové CO2 pistole

Vzduchová pistole Crosman PFAM9B Full Auto 4,5mm

FTHETZHEGFD

Vzduchová replika velmi oblíbené pistole Beretta 92. Pistole je dodávána v celokovovém provedení.

Dočasně nedostupné
4 690 Kč

Vzduchové CO2 pistole

Vzduchová pistole Gamo PT-80 Dark LTD. 4,5mm

Gamo PT-80 Dark LTD. 4,5mm

Limitovaná edice pistole Gamo PT-80 ráže 4,5 mm s polymerovými camo střenkami. Má drážkovanou hlaveň a zásobník na 8 diabolek.

Skladem > 50 ks, V pátek 21. 1. u vás
2 590 Kč

Vzduchové CO2 pistole

Vzduchová pistole ASG CZ-75 D compact

thdjhghgafsdsd

Velmi věrná replika pistole CZ 75 D Compact na ocelové BB broky. Autentičnost pistole doplňují originální loga CZUB. Rám i závěr pistole js...

Skladem > 10 ks, V pátek 21. 1. u vás
1 790 Kč

Vzduchové PCP pistole

Vzduchová pistole Crosman 1377 Černá 4,5mm

Vzduchová pistole Crosman 1377 Černá 4,5mm

Jednoranná pistole amerického výrobce Crosman pro přesnou střelbu na krátkých vzdálenostech. Vzduchovka je vybavená drážkovanou hlavní.

Skladem > 50 ks, V pátek 21. 1. u vás
2 750 Kč

Vzduchové pružinové pistole

Vzduchová pistole Umarex Browning Buck Mark URX 4,5mm

WRTHWRTHETR

Jednoranná zlamovací pistole firmy Umarex je ideální pro přesnou terčovou střelbu na krátké vzdálenosti.

Skladem > 10 ks, V pátek 21. 1. u vás
1 690 Kč
Doprava zdarma

Vzduchové CO2 pistole

Vzduchová pistole Umarex Glock Blowback 17 4,5mm

aa

Věrná CO2 replika známé pistole Glock 17. Pistole imituje originál v každém detailu. Polymerový rám pistole doplňuje kovový závěr.

Skladem > 10 ks, V pátek 21. 1. u vás
4 150 Kč
Doprava zdarma

Vzduchové revolvery

Vzduchový revolver ASG Schofield 6" Šedá 4,5mm

Vzduchový revolver ASG Schofield 6

Vzduchový revolver inspirovaný modelem Smith & Wesson Schofield. Nábojnice naplněné ocelovými broky se vkládají do 6 komorového bubínku.

Skladem > 10 ks, V pátek 21. 1. u vás
3 750 Kč
Doprava zdarma

Vzduchové CO2 pistole

Vzduchová pistole Sig Sauer P365 černá 4,5mm

1

SIG přichází na trh s moderním subcompactem P365 a nezapomněl ani na variantu v ráži 4,5 mm. A je to pořádná porce kvality v malém balení.

Skladem > 50 ks, V pátek 21. 1. u vás
3 990 Kč

Terče pro vzduchovky

Terče vzduchovkové Venox 100ks

1

Vzduchovkové terče klasických rozměrů. Vyrobeny z kvalitního materiálu, který se netrhá.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
59 Kč

Lapače broků a diabolek

Lapač broků Venox puška pyramid

lapac-broku-venox-puska-pyramid

Nejbezpečnější lapač broků díky své pyramidové konstrukci. Zajistí snadný úklid po střelbě.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
329 Kč

Oleje na čištění zbraně

Ballistol olej ve spreji 50 ml

Ballistol olej ve spreji 50 ml

Jeden z nejlepších všeobecně používaných olejů, který čistí, ošetřuje a konzervuje. Vyroben z přírodních látek.

Skladem > 10 ks, V pátek 21. 1. u vás
100 Kč

Bombičky CO2 a plnění

Bombička CO2 12g ASG 1ks

Bombička CO2 12g ASG 1ks

Klasická 12g CO2 bombička určená pro plynové zbraně. Bombička je jednorázová a nelze ji znovu plnit.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
14 Kč

Broky do vzduchovky

Ocelové Broky Umarex 4,5mm 1500ks

Broky Umarex

Ocelové BB broky určené k destrukční střelbě pro vzduchovky značky Umarex. Průměr broku 4.46 mm.

Skladem > 5 ks, V pátek 21. 1. u vás
109 Kč

Diabolky 4,5 mm

Diabolo Gamo Pro Magnum Penetration 4,5mm 500ks

1

Hlavička diabolek je pulkulatá ve tvaru špičky. Vhodné pro rekreační střelbu.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
125 Kč

Ochranné střelecké brýle

Ochranné brýle Venox čiré

Ochranné brýle Venox čiré

Kvalitní ochranné brýle značky Venox s odolnými čirými čočkami, nastavitelnými úzkoprofilovými obroučkami a měkkým nosníkem.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
220 Kč

Podpažní pouzdra

Podpažní pouzdro revolverové ASG černé

Podpažní pouzdro revolverové ASG černé

Toto plně nastavitelné pouzdro v černém provedení je určeno pro revolvery Dan Wesson a můžou ho používat praváci i leváci.

Skladem > 5 ks, V pátek 21. 1. u vás
1 390 Kč

Podpažní pouzdra

Podpažní pouzdro Falco Full Size 4142

podpazni-pouzdro-falco-full-size-4142

Podpažní pouzdro vyrobené z odolného nylonu umožní pohodlné nošení a tasení zbraně. Pohodlně se do něj vejde pistole Zoraki 917.

Dočasně nedostupné
490 Kč

Terče pro vzduchovky

Terč Venox 14x14 Kachna

Terč Venox 14x14 Kachna

Normované papírové terče do lapače se siluetou kačeny o rozměrech 14x14 cm.

Skladem > 100 ks, V pátek 21. 1. u vás
59 Kč

Vzduchové revolvery

Vzduchový revolver Umarex UX Tornado 4,5mm

Vzduchový revolver Umarex UX Tornado 4,5mm

Vzduchový revolver firmy Umarex s kovovým rámem a hladkou ocelovou hlavní. Zdrsněný povrch rukojeti zaručuje pevný úchop při střelbě.

Skladem 3 ks, V pátek 21. 1. u vás
1 550 Kč
Doprava zdarma

Vzduchové CO2 pistole

Vzduchová pistole Sig Sauer 1911 Spartan 4,5mm

Vzduchová pistole Sig Sauer 1911 Spartan 4,5mm

Vzduchová replika pistole Sig Sauer 1911 v sparťanském provedení. Pistole je poháněna klasickou 12g CO2 bombičkou.

Dočasně nedostupné
3 590 Kč

Vzduchové CO2 pistole

Vzduchová pistole Daisy Powerline 426 4,5mm

1

Powerline 426 je vzduchová pistole od amerického výrobce Daisy. Tento model pohání 12g CO2 bombička, která se vkládá do rukojeti.

Skladem > 50 ks, V pátek 21. 1. u vás
1 190 Kč

Komentáře (1)

Vložit komentář

brokovky

jaroš, 13. 11. 2021

A co flusbrok?

Napište komentář

odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Podobné články

Zajímavosti

Království za pořádný nůž. Objevte top 9+1 kusů pro každodenní využití

Návodů, jak vybrat nůž, najdete na internetu hodně. Nabídky e-shopů jsou ještě bohatší. Jenom my máme 1 124 nožů všech druhů. Jak ale vybrat ten jeden, který opravdu poslouží?

Jan Kaleta 1. 12. 2021
14 minut čtení

Zajímavosti

Nejoblíbenější vzduchové pistole a revolvery 2021

Máme tady další žebříček. Po dlouhých vzduchovkách jsme se zaměřili na krátké zbraně. Jaké vzduchové pistole a revolvery šly letos nejvíce na dračku? Koukněte na náš seznam. Ale pozor, po přečtení budete cítit nutkání doplnit svou sbírku.

Lukáš Hajný 8. 11. 2021
15 minut čtení

Zajímavosti

Poznejte automatické vzduchovky na zábavnou střelbu

Když se řekne vzduchovka, většině se vybaví zlamovací Slavia. S ní příliš rychle střílet nejde. Ale věděli jste, že existují plně automatické vzduchovky, které svou kadencí mnohdy zastíní i ostrou předlohu?

Lukáš Hajný 15. 10. 2021
9 minut čtení

Zajímavosti

Nejoblíbenější vzduchovky na trhu za rok 2021

Rok se chýlí ke konci a pro mnohé nastává čas bilancování. Proto jsme připravili seznam nejoblíbenějších vzduchovek roku 2021. Zjistěte, jaké vzduchové zbraně zákaznici letos nakupují.

Lukáš Hajný 11. 10. 2021
13 minut čtení

To nejlepší do vaší pošty

Videa, recenze, slevy a akce ze světa Balistas

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Tento web je chráněn podmínkami služby Google reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů.

PRODEJNA V HLUČÍNĚ

Pokud soubory cookie přijmete, budeme pomocí nich vylepšovat a přizpůsobovat vaše prostředí a umožníme našim partnerům zobrazovat vám při návštěvách jiných webů přizpůsobené reklamy společnosti BULLET PROJECT s.r.o.. Spravovat soubory cookie a získat další informace